Циципас: Отношенията с баща ми бяха станали токсични, но сега всичко е наред
Стефанос Циципас показа, че връзките сред него и татко му Апостолос са били станали „ токсични “ и това е наложило края на тяхното професионално партньорство. Циципас-старши бе треньор на двукратния финалист от Големия шлем през по-голямата част от предишния сезон, само че бе сменен от Димитрис Хаджиниколау преди шампионата в Синсинати.
В изявление за подкаста „ The Changeover “ първата ракета на Гърция описа за взаимоотношенията с неговия татко през последните месеци.
„ Стигна се до миг, в който тенисът пречеше прекалено много на взаимоотношенията ни. Колкото и неприятно да звучи, нещата станаха токсични, когато започнах да имам чувството, че той е по-мотивиран от мен. Стигна се до миг, в който него го беше грижа за тениса доста повече от мен и това утежни нещата посред ни “ – сподели международният №26.
„ Непосредствено след края на партньорството връзката посред ни беше много сложна, само че през последните месеци нещата последователно се усъвършенстваха. За него беше много мъчно да одобри, че към този момент не е част от вътрешния ми кръг. Това обаче не трансформира обстоятелството, че той е мой татко. Винаги ще го обичам и ще бъдем близки “ – добави роденият в Атина тенисист.
В края на май Циципас публично удостовери появилата се в гръцките медии информация, че Горан Иванишевич ще стане негов треньор след Ролан Гарос. Макар да е доста въодушевен и стимулиран от идното партньорство, гъркът подхожда с реалистични упования.
„ Не чакам, че още след първата или втората седмица с Горан внезапно ще стартира да спечелвам трофеи. Това е развой, който ще отнеме време, само че съм сигурен, че рано или късно резултатите ще дойдат “.




