Стефанос Циципас се отказа след само три гейма в мача

...

Тъжен край на сезона: Контузия принуди Циципас да се откаже след само 3 гейма в Торино

Стефанос Циципас се отхвърли след единствено три гейма в мача си от " Зелената група " на ATP финалите в Торино против Холгер Руне. Гъркът имаше проблеми с лакътя на играещата си ръка още преди началото на шампионата и беше прекратил предварително една от своите тренировки, само че след това беше декларирал, че се усеща на 100 % физически и това няма да му повлие в хода на надпреварата.

Изглежда обаче международният номер 6 не е имал задоволително ясна визия за сериозността на своята контузия и през днешния ден трябваше да се откаже при резултата от 2:1 гейма в интерес на Руне в първия сет. Така 20-годишният скандинавец записа своята дебютна победа в надпреварата и резервира шансове да се класира за 1/2-финалите, в случай че в четвъртък надвие локалния любим Яник Синер, а Циципас по всяка възможност ще постави завършек на своя сезон и ще бъде заместен от Хуберт Хуркач в последния си мач от груповата фаза, където трябваше да премери сили с Новак Джокович.

Източник: tennis.bg