Стефанос Циципас постигна рутинна победа над Михаил Кукушкин в първия

...

Циципас с рутинна победа над Кукушкин в Астана

Стефанос Циципас реализира рутинна победа над Михаил Кукушкин в първия кръг на АТР 500 шампионата в Астана. Гъркът показва задоволително високо равнище, с цел да стигне до относително бързия триумф след час и 24 минути на корта.

Световния №6 не бе провокиран да показва най-хубавото от себе си от участващия с уайлд кард представител на домакините, който сега е №221 в международната класация.

По един пробив във всеки от сетовете бе изцяло задоволителен за любимеца, който използваше ловко първото си подаване и не даде нито един брейкбол на Кукушкин.

Циципас завоюва първите три гейма в мача, което му разреши малко по-късно да постави завършек на сета при първата си опция по тази причина. Във втората част Кукушкин отрази четири брейкбола и запазваше възможностите си до 3-3. В седмия гейм обаче поставеният под №3 реализира значимия пробив и до края нямаше проблеми на сервис.

За Циципас идващият противник сигурно ще бъде квалификант, който ще бъде избран от мача сред Лука Нарди и Александър Шевченко.

По-рано денем Карен Хачанов се оправи с Максим Креси – 6-4, 7-6(3). Руснакът чака Марин Чилич или Оскар Оте в идната фаза.

Изненадата на деня сервира „ щастливия губещ “ Павел Котов, отстранил Алехандро Давидович Фокина след 6-4, 6-4. За Котов следва мач с различен испанец – Роберто Баутиста Агут.
Източник: tenniskafe.com