Стефанос Циципас победи Джордан Томпсън С 6:2, 6:3, 7:5 в

...

Циципас си гарантира сблъсък с Кирьос в Уимбълдън

Стефанос Циципас победи Джордан Томпсън С 6:2, 6:3, 7:5 в мач от втория кръг на Откритото състезание на Англия.

Два пробива на сметката на международния №5 при мъжете му разрешиха да завоюва първия сет безпроблемно.

Във втората част гъркът изоставаше с 1:3 гейма, откакто позволи пробив, само че до завършек на сета загуби едвам девет разигравания, с цел да удвои преднината си.

Заключителната трета част бе най-оспорвана в дуела. 23-годишният тенисист проби съперника си при последната си опция и постави точка на разногласието с третия си мачбол след 2 часа и 6 минути игра.

Clear your diaries - it`s on
— Wimbledon (@Wimbledon)

На 1/16-финалите той ще се изправи против Ник Кирьос, който по-рано в профил Филип Крайнович с 6:2, 6:3, 6:1. За следващ път в мача на австралиеца не липсваха дискусионни моменти. Състезателят се скара със съдията, който апелира отиграване, извоювано от Ник Кирьос. Не след дълго играчът насочи реплики и към почитател. Според състезателя, фенът кашлял преди всеки негов сервис, в опит да го разконцентрира.