Стефанос Циципас и Яник Синер ще се изправят един срещу

...

Циципас и Синер си осигуриха 1/8-финален двубой в Мелбърн

Стефанос Циципас и Яник Синер ще се изправят един против различен в 1/8-финалите на Откритото състезание по тенис на Австралия.

Двамата завоюваха мачовете си в 1/16-финалите на конкуренцията. Гъркът победи Талон Хрийкспоор с 6:2, 7:6(5), 6:3 на „ Род Лейвър Арина “. В първия сет равенството се резервира до 2:2 гейма, след което поставеният под №3 в схемата на шампионата бе безапелационен.

Двамата тенисисти завоюваха сервисгеймовете си във втората част, само че Циципас надви в тайбрека. 24-годишният грък поведе с 4:1 в последната трета част, което наклони везните в негова изгода. Той се поздрави с триумфа с третия си мачбол след 2 часа и 8 минути игра.

Another straight sets success for Stef

He`s off to the fourth round. See you there • • • • •
— #AusOpen (@AustralianOpen)

В идната фаза от шампионата той ще се изправи против Яник Синер, който надигра Мартон Фучович с 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 за три часа и 36 минути игра. Италианецът позволи 18 непредизвикани неточности в първата част и скоро изостана с 0:2 сета. 21-годишният тенисист загуби единствено три гейма до края на дуела и стигна до подобаващ поврат.