Стефанос Циципас елиеминира Андрей Рубльов с 4-6 6-4 6-3 в

...

Циципас обърна Рубльов за място във финала на тенис турнира в Астана

Стефанос Циципас елиеминира Андрей Рубльов с 4-6 6-4 6-3 в полуфинален дуел от тенис шампионата в Астана. Световният №6 е на една победа от първата си ATП 500 купа, като на финала ще се изправи против Даниил Медведев или Новак Джокович.

Началото бе мъчно за Стефанос, който позволи пробив още в първия гейм, след което трябваше да избавя два брейкбола при 0-2. Опонентът му обаче играеше на доста високо равнище, а когато въпреки всичко стигна до късмет да изравни при 4-5 и 15-40, гъркът сгреши и загуби частта.

Въпреки игровото си преимущество през по-голямата част от срещата Рубльов позволи неочакван пробив при 4-5 във втория сет, което прати мача в решаваща трета част.

Деветият в света бе нервозен, до момента в който противникът му резервира концентрацията си и при 4-3 и 15-40 печеливш ретур води Стефанос до правото да сервира за успеха. Поведе с 40-15 и при втория мачбол руснакът отпрати топката в мрежата и мачът завърши.