Стефанос Циципас допълни четворката в полуфиналите на турнира от сериите

...

Циципас е последният полуфиналист на турнира в Рим

Стефанос Циципас добави четворката в полуфиналите на шампионата от сериите Мастърс 1000 в Рим. Наградният фонд на конкуренцията е 7,7 млн. $.

Поставеният под номер 5 в схемата Циципас не срещна особени компликации, с цел да се оправи с Борна Чорич. Гръцкият тенисист завоюва след 6-3, 6-4 за час и 37 минути игра. Така той продължава без изгубен сет в Рим.

Циципас завоюва 90% от разиграванията при вкаран негов първи сервис, както и над 50% на втори сервис. Хърватинът стигна до един пробив – в края на на втория сет, с цел да изравни за 4-4. Още в  идващия гейм обаче той загуби подаването си.

На полуфиналите Циципас ще играе с руснака Даниил Медведев. До момента двамата имат 11 мача между тях, като Медведев води със 7:4 триумфа. Гръкът обаче взе последните им две срещи. Освен това те имат дълга история на пререкания и обвинявания.

В другия полуфинал в шампионата противници са датчанинът и норвежецът Каспер Рууд. Те не са играли един против различен от миналогодишния Ролан Гарос.
Източник: flashnews.bg