Изправят пред съда футболиста Стефан, който уби с Голфа си баба на бул. Демокрация и прати внучето ѝ в кома
Стефан Стефанов може да отнесе ефикасна присъда от 5 до 15 години отнемане от независимост
Окръжната прокуратура в Бургас е предала на съд Стефан Стефанов , който предишното лято опустоши с Голфа си баба и внуче на бул. " Демокрация ". 23-годишният футболист на ФК " Черноморец 1919 " се е движел по асфалта с 57 км/ч. при ограничаване от 50 км/ч. и не е пропуснал пешеходците, които в този момента са пресичали по зебрата. Стефан е упрекнат в причиняване на гибелта на 71-годишната жена от Смолян и нанасяне на тежка телесна щета на 11-годишното момиченце, настъпили вследствие на пътнотранспортно произшествие.
За това закононарушение законът планува наказване от 5 до 15 години отнемане от независимост.
Припомняме, че тежкият случай стана към 14 ч., на 31 май 2025 година, на кръстовището сред ул. " Гурко " и бул. " народна власт ". Детето е пресичало платното с баба си, когато са помлени от правомерно движещия се немски автомобил с шуменска регистрация. Зад кормилото е Стефан от Шумен, който тогава е бил със стаж като водач от 3 години.
Мъжът тогава е бил тестван за алкохол и опиати, като и двете проби са негативни.
Бабата и внучето бяха откарани в болница. Няколко часа по-късно старата жена умря от раните си, а момиченцето бе настанено в реанимацията на УМБАЛ-Бургас с политравматизъм, в кома, с заплаха за живота.
Окръжен съд-Бургас е насрочил съвещанието си за 02.07.2026 година.
Окръжната прокуратура в Бургас е предала на съд Стефан Стефанов , който предишното лято опустоши с Голфа си баба и внуче на бул. " Демокрация ". 23-годишният футболист на ФК " Черноморец 1919 " се е движел по асфалта с 57 км/ч. при ограничаване от 50 км/ч. и не е пропуснал пешеходците, които в този момента са пресичали по зебрата. Стефан е упрекнат в причиняване на гибелта на 71-годишната жена от Смолян и нанасяне на тежка телесна щета на 11-годишното момиченце, настъпили вследствие на пътнотранспортно произшествие.
За това закононарушение законът планува наказване от 5 до 15 години отнемане от независимост.
Припомняме, че тежкият случай стана към 14 ч., на 31 май 2025 година, на кръстовището сред ул. " Гурко " и бул. " народна власт ". Детето е пресичало платното с баба си, когато са помлени от правомерно движещия се немски автомобил с шуменска регистрация. Зад кормилото е Стефан от Шумен, който тогава е бил със стаж като водач от 3 години.
Мъжът тогава е бил тестван за алкохол и опиати, като и двете проби са негативни.
Бабата и внучето бяха откарани в болница. Няколко часа по-късно старата жена умря от раните си, а момиченцето бе настанено в реанимацията на УМБАЛ-Бургас с политравматизъм, в кома, с заплаха за живота.
Окръжен съд-Бургас е насрочил съвещанието си за 02.07.2026 година.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




