Официално: Олимпик Марсилия има нов президент
Стефан Ришар влиза в действие на поста си от юли
Елитният френски футболен клуб Олимпик (Марсилия) назначи Стефан Ришар за собствен президент в разгара на турбулентния сезон, в който се намира след три промени на най-високото равнище на административната конструкция, заяви организация АР.
64-годишният Ришар е някогашен изпълнителен шеф на френския телекомуникационен колос „ Оранж “ и ще заеме мястото на Албан Жустер, който пък беше краткотраен вид след отстраняването на Пабло Лонгория. Ришар ще поеме функционалностите си като президент на клуба от 1-и юли, се споделя още в информацията.
Марсилия се раздели с Лонгория предишния месец на гърба на разправиите по уволнението на треньора Роберто де Дзерби. Де Дзерби, който бързо си откри работа и е отпред на британския Тотнъм, напусна след разгромна загуба с 0:5 от Пари Сен Жермен и унизително отпадане от Шампионската лига след загуба с 0:3 от белгийския Брюж в последния кръг на груповата фаза.
Олимпик (Марсилия) стана първият френски клуб, който е спечелил Шампионската лига през 1993-а година и държеше този връх до предходната година, когато Пари Сен Жермен повтори този триумф. Но това остана обратно в предишното, откакто ПСЖ сега е преобладаващата мощ във френския футбол, а Марсилия не е печелила трофей от Купата на лигата през 2012-а година.
67-хилядният стадион „ Стад Велодром “ в Марсилия сега се споделя „ Оранж Велодром “ и това име беше признато през 2016-а година, когато Ришар пое работата в телекома. Самият той не е марсилец и това провокира много въпроси, само че самичък отхвърли терзанията по време на конференцията.
Ришар съобщи, че изпитва благосклонност към Марсилия – където е положил зрелостните си изпити и има къща – и постоянно посещава мачовете против заклетния противник ПСЖ.
„ Познавам града доста добре и знам подтекста на клуба “, сподели той на конференция в петък. „ Обичам този стадион, обичам да пристигам тук. Всеки път, когато тимът бие – да вземем за пример против Пари Сен Жермен при започване на сезона, атмосферата е прелестна “, сподели новият началник на клуба от Ривиерата.
Американският притежател на клуба Франк Маккорт съобщи, че кандидатурата на Ришар се е откроила измежду доста други и че договорката е била подписана по време на продължителна вечеря в Лондон. „ Казах си, че той е идеалният човек “, сподели Маккорт, който пое клуба през 2016 година „ Подходящият човек да управлява този план. “
72-годишният Маккорт е някогашен притежател на Лос Анджелис Доджърс и купи Марсилия от родената в Русия милиардерка Маргарита Луис-Дрейфус.
Елитният френски футболен клуб Олимпик (Марсилия) назначи Стефан Ришар за собствен президент в разгара на турбулентния сезон, в който се намира след три промени на най-високото равнище на административната конструкция, заяви организация АР.
64-годишният Ришар е някогашен изпълнителен шеф на френския телекомуникационен колос „ Оранж “ и ще заеме мястото на Албан Жустер, който пък беше краткотраен вид след отстраняването на Пабло Лонгория. Ришар ще поеме функционалностите си като президент на клуба от 1-и юли, се споделя още в информацията.
Марсилия се раздели с Лонгория предишния месец на гърба на разправиите по уволнението на треньора Роберто де Дзерби. Де Дзерби, който бързо си откри работа и е отпред на британския Тотнъм, напусна след разгромна загуба с 0:5 от Пари Сен Жермен и унизително отпадане от Шампионската лига след загуба с 0:3 от белгийския Брюж в последния кръг на груповата фаза.
Олимпик (Марсилия) стана първият френски клуб, който е спечелил Шампионската лига през 1993-а година и държеше този връх до предходната година, когато Пари Сен Жермен повтори този триумф. Но това остана обратно в предишното, откакто ПСЖ сега е преобладаващата мощ във френския футбол, а Марсилия не е печелила трофей от Купата на лигата през 2012-а година.
67-хилядният стадион „ Стад Велодром “ в Марсилия сега се споделя „ Оранж Велодром “ и това име беше признато през 2016-а година, когато Ришар пое работата в телекома. Самият той не е марсилец и това провокира много въпроси, само че самичък отхвърли терзанията по време на конференцията.
Ришар съобщи, че изпитва благосклонност към Марсилия – където е положил зрелостните си изпити и има къща – и постоянно посещава мачовете против заклетния противник ПСЖ.
„ Познавам града доста добре и знам подтекста на клуба “, сподели той на конференция в петък. „ Обичам този стадион, обичам да пристигам тук. Всеки път, когато тимът бие – да вземем за пример против Пари Сен Жермен при започване на сезона, атмосферата е прелестна “, сподели новият началник на клуба от Ривиерата.
Американският притежател на клуба Франк Маккорт съобщи, че кандидатурата на Ришар се е откроила измежду доста други и че договорката е била подписана по време на продължителна вечеря в Лондон. „ Казах си, че той е идеалният човек “, сподели Маккорт, който пое клуба през 2016 година „ Подходящият човек да управлява този план. “
72-годишният Маккорт е някогашен притежател на Лос Анджелис Доджърс и купи Марсилия от родената в Русия милиардерка Маргарита Луис-Дрейфус.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




