Стеф Къри вкара първите си седем тройки и 29 от

...

Стеф Къри регистрира рекордните за сезона 11 тройки при успеха на Голдън Стейт над Индиана

Стеф Къри вкара първите си седем тройки и 29 от своите 42 точки през първото полувреме при успеха на Голдън Стейт Уориърс със 131:109 над Индиана Пейсърс в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

По-малко от 24 часа, откакто осъществя единствено 9 точки против Филаделфия, Къри вкара 11 от 16-е си опита от далечна отдалеченост и записа пети мач с 40 или повече точки за сезона. Уориърс завоюваха три следващи победи и имат баланс 4-1 в серията си като посетител от пет срещи.

Паскал Сиакам се отличи с 16 точки и 8 битки за Индиана. Майлс Търнър добави 15 точки и 7 битки, до момента в който гардът Тайрис Халибъртън приключи с 5 точки и 11 асистенции за 26 минути.

Лука Дончич направи следващия си мощен мач и записа 39 точки, 11 асистенции и 8 битки, с цел да изведе Далас до триумфа против Ню Йорк със 122:108. Отборът на Никс остана единствено със седем играчи през второто полувреме поради травми и прехвърляния.

Бившият гард на Никс Тим Хардауей-младши добави 19 точки, а Дерик Джоунс-младши 18 за Маверикс, които завоюваха третата си поредна победа, откакто направиха две покупко-продажби по-рано в четвъртък, с цел да вземат Пи Джей Уошингтън и Даниел Гафорд. Кайри Ървинг приключи с 16 точки.

Донте ДиВинченцо вкара 36 точки за Никс, които изгубиха две от три срещи след серия от девет победи. Джош Харт означи рекордните за сезона 23 точки и добави 12 асистенции и 10 битки за втория си трипъл-дабъл в кариерата.

Джамал Мъри вкара 29 точки, Майкъл Портър-младши добави 27, а Денвър прекъсна серия от три победи на Лос Анджелис, откакто надви със 114:106. Три часа преди мача Лейкърс откриха бронзова скулптура на Коби Брайънт пред залата в центъра на града.

Никола Йокич записа 24 точки, 13 битки и 9 асистенции за защитаващия купата си в НБА Денвър.

Антъни Дейвис означи 32 точки, а ЛеБрон Джеймс 25 за Лейкърс. Джеймс добави 9 битки и 7 асистенции, до момента в който Остин Рийвс се отличи с 15 точки и 10 асистенции.

Антъни Едуардс записа 26 точки и 9 асистенции, а Минесота завоюва против Милуоки със 129:105.

Карл-Антъни Таунс вкара 19 точки, Майк Конли добави 18, Наз Рийд 17 и Руди Гобер 16, до момента в който Тимбъруулвс скапаха домакинския дебют на треньора на Бъкс Док Ривърс.

Адриел Джеремая Грийн означи рекордните в кариерата си 27 точки за Бъкс. Деймиън Лилард пропусна втори следващ мач и Крис Мидълтън също беше навън, и двамата с изкълчени глезени, макар че Брук Лопес се завърна в игра.

Кевин Дюрант осъществя 31 точки, а Брадли Бийл 30 за триумфа на Финикс против Юта със 129:115.

Кливланд завоюва против Бруклин със 119:95 след 27 точки на Донован Мичъл. За " кавалерите " това е осми следващ триумф и 16-и в последните 17 мача.

В други срещи от тази нощ Орландо победи Сан Антонио със 127:111, а Чикаго надви над Мемфис със 118:100 след 30 точки на ДеМар ДеРоузън.