Става все по-ясно, че Съединените щати печелят от кризата, особено

...
Става все по-ясно, че Съединените щати печелят от кризата, особено
Коментари Харесай

„Нови Стандарт“/Сърбия/: НАТО не задоволява апетитите на киевската хунта

„ Става все по-ясно, че Съединените щати печелят от рецесията, изключително за сметка на Европейския съюз “

„ Месеци преди Русия да стартира своята контраатака против пълзящата инвазия на НАТО по западните й граници, политическият Запад стартира да доставя големи количества оръжия и муниции на режима в Киев. Първоначално доставките включват основно десетки хиляди портативни ракетни системи за разнообразни цели, в това число ПТРК и ПЗРК. - написа сръбският интернет новинарски портал Нови стандарт.

Още тогава беше ясно, че запасите на алианса не са в положение да обезпечат задоволително оръжия за нескончаем спор и че ще отнеме години, с цел да се усилят доставките заради повишаването на индустриалния потенциал, споделя Драголюб Боснич, създател на публикацията.

Когато режимът в Киев стартира да изисква най-модерните оръжия, с цел да компенсира възходящите загуби на бойното поле, обстановката се утежни още повече.

По думите на създателя, доста страни-членки на НАТО са принудени да изпращат оръжия и муниции, които обаче липсват на самите тях за личните им въоръжени сили.

Ситуацията на бойното поле за киевската хунта става все по-тъжна, защото сегашните благоприятни условия на Северноатлантическия алианс просто не са в положение да отговорят на тези условия.

„ Ако няма нарастване на производството, не можем да спечелим. Това е всичко “, сподели Дмитрий Кулеба, началник на дипломацията на киевския режим, по време на неотдавнашна среща.

New York Times неотдавна заяви, че две трети от членовете на Северноатлантическия алианс на процедура са останали без оръжия заради доставките на режима в Киев. Дори мощните страни с огромни военно-промишлени комплекси са имали проблеми с посрещането на новите условия за доставки.

Съединени американски щати, Обединеното кралство, Франция, Германия и Италия към момента имат способността да въоръжат режима в Киев, само че даже те се въздържат да изпратят модерните системи, които хунтата настойчиво изисква от месеци.

Изискванията се отнасят за разнообразни типове стратегически оръжия, в това число тактически балистични ракети земя-земя с обхват към 300 километра.

Официално Съединени американски щати отхвърлиха сходни претенции заради опасения, че ракетите могат да бъдат употребявани за удари по цели надълбоко в съветска територия. Но истината най-вероятно е, че Пентагонът е наясно, че ще отнеме години, с цел да размени настоящия ресурс от ракети и затова не е прекомерно заинтригуван да ги изразходва в този момент, а да възвръща боеспособността на армията някъде през идващите години. Същото важи и за доста други типове съвременни оръжия и системи.

„ Когато киевският режим стартира да изчерпва руските оръжия, които, наред с другото, бяха унищожени от съветските артилерийски удари, НАТО беше заставен да даде на Киев артилерия, както и подобаващи муниции. Но защото доктрината на Северноатлантическия алианс се промени след (първата) Студената война и беше общопризнат интервенционисткият принцип на водене на война, артилерията към този момент не се смяташе за значима, което докара до внезапно понижаване на артилерийските ресурси. “

- се споделя в публикацията.

Сега силите на киевската хунта употребяват минимум 5000 снаряда дневно, само че Съединени американски щати, най-могъщият член на НАТО, могат да създават единствено 15 000 снаряда на месец.

Но все пак растящото ползване на оръжие е извънредно потребно за военно-промишления комплекс на политическия Запад.

„ Като се има поради действителността на сегашния въоръжен спор в Украйна и очевидното предпочитание на доста страни да усилят бюджета за защита, има действителен късмет за нахлуване на нови пазари и увеличение на експортните облаги през идващите години “, - сподели Себастиан Чвалек, основен изпълнителен шеф на полската корпорация PGZ.

Американските колоси Lockheed Martin и Raytheon направиха милиарди долари през първите месеци на украинската рецесия.

Въпреки това, множеството американски политици и специалисти са съгласни, че не финансирането е проблем, защото ще отнеме години, с цел да се усили производството.

„ Ако желаете да увеличите производството на 150-милиметрови снаряди, тогава това евентуално ще отнеме четири до пет години, преди да видите мечтаните резултати “, - споделя някогашният консултант по оръжията в Белия дом и в този момент основен консултант в Центъра за стратегически и интернационалните проучвания Марк Ф. Канциан.

Съединените щати и НАТО към този момент подчертаха, че са ангажирани в продължителна „ прокси война “ против Русия в Украйна. Министърът на защитата на Съединени американски щати Лойд Остин искрено призна, че това е бил проектът на Вашингтон и неговите спътници. Той съобщи, че Съединени американски щати и НАТО „ ще укрепят отбранителните качества на Украйна в кратковременен и дълготраен проект “.

Става все по-ясно обаче, че Съединени американски щати печелят от рецесията, изключително за сметка на Европейския съюз, и това провокира все по-голямо неодобрение измежду политическата върхушка в Брюксел. Гневът към този момент е толкоз огромен, че даже най-високопоставените европейски водачи са подготвени да го изразят по-откровено от всеки път, заключава Нови стандарт.

Превод: Европейски Съюз

Абонирайте се за Youtube канала на новото музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70

Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?

Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР