Става дума за раждане, протекло през нощта на 25 юни

...
Става дума за раждане, протекло през нощта на 25 юни
Коментари Харесай

Първи думи от Майчин дом в София след обвиненията в обиди ...

„ Става дума за раждане, протекло през нощта на 25 юни изцяло обикновено, съгласно всички медицински стандарти "

 

Млада жена сигнализира, че по време на раждането си на 25 юни в болница „ Майчин дом “ е била подложена на обидни реплики, жестоко отношение и даже пестник. Сигналът ѝ провокира бурна реакция в обществото, а казусът към този момент се ревизира от лечебното заведение и Изпълнителна организация „ Медицински контрол “.
 
Болницата: Всичко е протекло по най-високите стандарти
Днес управлението на „ Майчин дом “ даде специфичен брифинг, на който изрично отхвърли изказванията.

„ Става дума за раждане, протекло през нощта на 25 юни изцяло обикновено, съгласно всички медицински стандарти. Пациентката беше изписана на четвъртия ден с изцяло крепко бебе и без никакви затруднения за себе си “,

акцентира доцент Сергей Славов, който управлява родилна зала в болничното заведение.
 
Няма данни за физическа агресия
Доц. Славов посочи, че незабавно откакто са научили за случая, от болничното заведение са се самосезирали, а лекарката доктор Ирена Шикова е сезирала „ Медицински контрол “ за осъществяване на справедлива инспекция.

„ Нашата вътрешна инспекция досега демонстрира, че огромна част от изказванията, популяризирани обществено, не дават отговор на истината. Проведохме диалози с целия екип, бил на промяна тогава, и няма никакви данни за физическа експанзия към родилката “,

съобщи още той.
 
Лекарката е с безупречна репутация
По думите на доцент Славов, доктор Шикова е почитан експерт, потвърдил се през годините в работата си и досега не е имало недоволства от сходно естество.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР