стартира 2022 година с 3:1 срещу Хебър в контролен мач,

...

Шоу в Пазарджик: Славия стартира 2022 г. с победа в мач с 4 гола, 2 дузпи и 2 греди

започва 2022 година с 3:1 против Хебър в надзорен мач, който се изигра в Пазарджик. Приятелският дуел на " Бенковски " бе много забавен, като с изключение на четирите попадения, двата тима изпуснаха и по една дузпа, а феновете станаха очевидци и на две греди!
Още в началните минути някогашният нападател на Левски Жуниор Мапуку се разписа във вратата на Хебър, а в 8-ата Тони Тасев профука удар от бялата точка, отсъден за нарушаване против Кристиян Добрев.
Славия направи резултата 2:0 в 28-ата, когато Тасев се възползва от неточност на Томислав Папазов. Хебър обаче сподели, че има сили за освен това и Тодор Чаворски понижи на 1:2 три минути по-късно с гръмък удар.
Един час след началото на инспекцията Хебър можеше да изравни, само че Октай Хамдиев нацели гредата при осъществяване на дузпа.
В последните минути драмата стана цялостна - първо Ивайло Найденов, който бе отпратен от " Герена ", уцели за повторно гредата на Светослав Вуцов, а в ответната офанзива синът на Георги Иванов - Гонзо, Александър, оформи крайния резултат - Славия 3:1 Хебър !
СТАРТОВИ СЪСТАВИ
Хeбър : 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 14. Ивайло Тодоров, 23. Стойчо Папазов, 11. Цветелин Тонев, 3. Александър Бастунов, 20 Жак Пехливанов, 99. Тодор Чаворски, 12. Емануил Манев, 10. Китан Василев, 39. Ивайло Михайлов
Славия: 12. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 70. Венцислав Керчев, 15. Мартин Георгиев, 5. Мартин Атанасов, 14. Камело Нгуена, 4. Людовик Соарес, 8. Тони Тасев, 11. Кристиян Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Жуниор Мапуку
Източник: sportlive.bg