Старши треньорът на ПСЖ - Томас Тухел реши да посвети

...

Тухел посвети победата на феновете

Старши треньорът на ПСЖ - Томас Тухел реши да посвети успеха над Борусия Дортмунд с 2:0 на почитателите. Успехът класира класира парижани на 1/4-финалите на Шампионската лига. Стадион "Парк де Пренс " посрещна двата състава пред празни трибуни като превантивна мярка против разпространяването на ковид.

"Феновете бяха прелестни. Заредиха ни с сила преди мача. Пяхме дружно с тях в рейса на идване към стадиона. Тази победа е за тях. Играхме като тим, на който може да се разчита. За мен беше същинска приятност да съм треньор на тима, който бяхме през днешния ден. Винаги се стремим към това да направляваме мача и през днешния ден ни се получи изцяло през първото полувреме. Беше ясно, че би трябвало да се потрудим за триумфа. Намалихме дистанцията сред линиите, всички работеха дружно. В последните си близо 30 мача допуснахме единствено една загуба - тази в Дортмунд и то с един гол разлика. В същото време за нас се приказва като че ли се борим за четвъртото място и сме отпаднали от евротурнирите. Най-лесно е да се подлага на критика ", разяснява Тухел.