Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола коментира победата на

...

Гуардиола: Бяхме блестящи през втората част

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола разяснява успеха на своя тим с 2:1 в гостуването на ПСЖ в първи полуфинал в Шампионската лига.

„ Започнахме добре мача, само че откакто получихме гол, почувствахме натиска на домакините. За доста от моите играчи това беше първи полуфинал в Шампионската лига и имаше напрежение. Последните 10 минути на първото полувреме не бяха неприятни, а след почивката бяхме блестящи във всички аспекти. Вкарахме два гола, само че след 6 дни ни чака сложен мач. Понякога би трябвало да се отпуснете малко и да бъдете себе си. След почивката станахме по-агресивни, въпреки че не е елементарно да се играе против Мбапе, Неймар и Ди Мария. Доволен съм от играта, само че единствено половината от пътя е иминат. Очакват ни още 90 минути. ПСЖ са добър тим, всичко може да се случи. Отстъпихме против Борусия Дортмунд и по-късно спечелихме. Днес също. През второто полувреме бяхме себе си. Успяваме да играем по избран метод - в противоположен случай не се получава “, сподели Гуардиола след дуела.