Старши-треньорът на Атлетико (Мадрид) - Диего Симеоне сподели мнението си

...

Чоло: Не мога да видя нито предимствата, нито недостатъците на този сезон

Старши-треньорът на Атлетико (Мадрид) - Диего Симеоне показа мнението си за резултатите от сезона за клуба. В неделя " дюшекчиите " позволиха домакинска загуба от Осасуна (1:4) в мача от 37-ия кръг на испанското състезание.

" Не мога да видя нито преимуществата, нито минусите на този сезон. Разбира се, в един миг направих неверен избор, което докара до неподходящи резултати, само че аз не давам присъди. Винаги желая да съм по-добър. Играчите ми направиха добър сезон, аз не ", цитира Marca Симеоне.

В момента Атлетико е на четвърто място в класирането на Ла Лига със 73 точки. Разликата от третия Жирона кръг преди края на шампионата е 5 точки.

Отборът на Мадрид не завоюва нито един трофей, откакто отпадна от полуфиналите за Купата и Суперкупата на Испания. В Шампионската лига Атлетико стигна до четвъртфиналната фаза, като изгубиха от Борусия Дортмунд с общ резултат (4:5).