Стара Загора се превърна в доста трудна дестинация за Левски.

...

Левски търси първа победа като гост на Берое. “Сините” не са си тръгвали от Аязмото с трите точки от 2012 година

Стара Загора се трансформира в много сложна дестинация за Левски. През този сезон сините изгубиха с 0:2 гостуването си на Верея, а против Берое стигнаха единствено до 0:0.

За последно столичани победиха зелените в дома им на 16 септември 2012 година. Тогава те направиха поврат през втората част. През първата изоставаха след попадение на Давид Каядо от дузпа, само че по-късно стигнаха до триумфа посредством точни изстрели на Марсиньо и Базил де Карвальо. Оттогава до момента Левски гостува шест пъти на Берое и загуби пет пъти, като се добра единствено до едно реми – през есента на актуалната акция.

Добрата серия на заралии стартира през сезон 2013/14, когато те завоюваха с 1:0. През идната биха с 2:1. През 2015/16 на два пъти удариха сините вкъщи – с 1:0 и 2:1. През пролетта на 2017-а те завоюваха с 1:0. В момента Левски е в серия от 4 турнирни мача без триумф над този съперник (включително и мачовете в София) – 2 равенства и две провали. Последната загуба бе в първата среща от плейофите – Берое победи с 2:1 на “Герена”.
Двата тима са се изправяли 9 пъти един против различен по това време на годината под Аязмото, като повече мотиви за наслада са имали сините. В първите си 4 домашен мача през април против Левски, Берое не губи нито един път – три равенства и 1 победа. За първи път сините печелят аудиенция в Стара Загора в четвъртия месец от годината на 05.04.1987 година – с 3:2. След това столичани стигат до още 3 победи. Заралии са общо с 2, а равенствата са 3.
Двата противника не са играли до момента за състезание на 29 април.

2010/11 ….24.04.2011 година ….Берое – Левски ……….2:3

Баланс: 9 мача, 2 победи за Берое, 3 равенства, 4 победи за Левски, голова разлика 13-16

Заб.: Посочени са единствено мачовете в елита.