Над 800 гимнастички превзеха Стара Загора за юбилейното издание на Фея под липите
Стара Загора е хазаин на юбилейното Събитието започва през днешния ден в спортна зала " Иван Вазов “ и ще продължи до 10 май (неделя) 2026 година Организатори са Спортен клуб по художествена гимнастика (СКХГ) " ЕЛИТ “ и Българската федерация по художествена гимнастика с поддръжката на Община Стара Загора.
Официален старт на надпреварата даде кметът на Община Стара Загора, който има забележителен принос за развиването на спорта в града.
" СКХГ " ЕЛИТ “ работи сполучливо. Продължавайте със същия възторг. Бъдете живи и здрави. Нека в България и Стара Загора има още повече прелестни деца, които като тези млади дами да реализират изключителни триумфи “, съобщи.
В изявлението си кметът Тодоров благодари на Кремена Ангелова – президент на СКХГ " ЕЛИТ “, за нейните старания за развиването на художествената гимнастика в Стара Загора. Той акцентира, че Община Стара Загора ще продължи да поддържа спортни надпревари, които предизвикват развиването на децата и младите гении.
Кметът благодари още на всички уредници, треньори за опцията децата да се учат, да се радват на успехите си и да вървят решително напред.
Началото на събитието бе сложено от Детско-юношеския хор " Жарава “ с осъществяване на химна на клуб " ЕЛИТ “. Турнирът " Фея под липите “ към този момент има и личен химн с текст и музика на Алберт Петков, който бе прочувствено показан от олимпийската шампионка от игрите в Токио 2020 Стефани Кирякова – специфичен посетител на спортната конкуренция. Стефани Кирякова е част от българския отбор, извоювал историческия златен орден за България на Олимпийските игри в Токио през 2020 година
От сцената тя показа, че като дребна също е взела участие в шампионата и пази скъпи мемоари от него.
" Тук през днешния ден, в тази зала, има толкоз хора, които са изиграли основна роля в моя път на развиване. Благодарна съм на всеки един от тях за помощта и поддръжката. Ние извоювахме този триумф и сме щастливи, че го постигнахме за вас и за България “, показа Стефани Кирякова.
В елитния конгрес вземат участие над 800 гимнастички от България, Франция и Испания, както и повече от 100 деца от старозагорски детски градини. В програмата е включено и Държавното състезание по художествена гимнастика за гимнастички със Синдром на Даун. В конкуренцията ще се включат 7 девойки от Федерация Адаптирана физическа интензивност България (ФАФА) със Синдром на Даун. Състезателките ще се състезават в три възрастови групи - пре-джуниър, младши и сеньор.
Сред формалните посетители бяха още Николай Диков – секретар на Община Стара Загора, Ина Ананиева – президент на състезателен клуб по художествена гимнастика " Илиана “ и един от един от най-успешните треньори в българската художествена гимнастика, Светла Македонска – заместник-директор по спортната активност в Спортно учебно заведение " Тодор Каблешков “ – Стара Загора, Слав Петков, Слав Петков, президент на ФАФА, специалисти от общинската администрация и др.
Официален старт на надпреварата даде кметът на Община Стара Загора, който има забележителен принос за развиването на спорта в града.
" СКХГ " ЕЛИТ “ работи сполучливо. Продължавайте със същия възторг. Бъдете живи и здрави. Нека в България и Стара Загора има още повече прелестни деца, които като тези млади дами да реализират изключителни триумфи “, съобщи.
В изявлението си кметът Тодоров благодари на Кремена Ангелова – президент на СКХГ " ЕЛИТ “, за нейните старания за развиването на художествената гимнастика в Стара Загора. Той акцентира, че Община Стара Загора ще продължи да поддържа спортни надпревари, които предизвикват развиването на децата и младите гении.
Кметът благодари още на всички уредници, треньори за опцията децата да се учат, да се радват на успехите си и да вървят решително напред.
Началото на събитието бе сложено от Детско-юношеския хор " Жарава “ с осъществяване на химна на клуб " ЕЛИТ “. Турнирът " Фея под липите “ към този момент има и личен химн с текст и музика на Алберт Петков, който бе прочувствено показан от олимпийската шампионка от игрите в Токио 2020 Стефани Кирякова – специфичен посетител на спортната конкуренция. Стефани Кирякова е част от българския отбор, извоювал историческия златен орден за България на Олимпийските игри в Токио през 2020 година
От сцената тя показа, че като дребна също е взела участие в шампионата и пази скъпи мемоари от него.
" Тук през днешния ден, в тази зала, има толкоз хора, които са изиграли основна роля в моя път на развиване. Благодарна съм на всеки един от тях за помощта и поддръжката. Ние извоювахме този триумф и сме щастливи, че го постигнахме за вас и за България “, показа Стефани Кирякова.
В елитния конгрес вземат участие над 800 гимнастички от България, Франция и Испания, както и повече от 100 деца от старозагорски детски градини. В програмата е включено и Държавното състезание по художествена гимнастика за гимнастички със Синдром на Даун. В конкуренцията ще се включат 7 девойки от Федерация Адаптирана физическа интензивност България (ФАФА) със Синдром на Даун. Състезателките ще се състезават в три възрастови групи - пре-джуниър, младши и сеньор.
Сред формалните посетители бяха още Николай Диков – секретар на Община Стара Загора, Ина Ананиева – президент на състезателен клуб по художествена гимнастика " Илиана “ и един от един от най-успешните треньори в българската художествена гимнастика, Светла Македонска – заместник-директор по спортната активност в Спортно учебно заведение " Тодор Каблешков “ – Стара Загора, Слав Петков, Слав Петков, президент на ФАФА, специалисти от общинската администрация и др.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




