Стара Загора днес е домакин на 37-ото издание на Национална

...
Стара Загора днес е домакин на 37-ото издание на Национална
Коментари Харесай

Стара Загора е домакин на 37-ото издание на Национална купа Верея по карате киокушин

Стара Загора през днешния ден е хазаин на 37-ото издание на Национална купа " Верея “ по карате киокушин -  един от най-старите шампионати в календара на Българската карате киокушин федерация.

В спортна зала " Иван Вазов “ сили премерват близо 200 състезатели от 28 клуба от цялата страна във възрастовите групи мъже, дами, юноши и девойки - младша и старша възраст. Срещите още от първите дуели оферират високо спортно майсторство, дисциплинираност и мощен спортен дух.

Турнирът бе публично открит от секретаря на Община Стара Загора Николай Диков, който акцентира: " За мен е голяма привилегия да бъда част от една традиция за Стара Загора, точно 37-ото издание на днешния шампионат. “

В словото си той благодари на всички клубове, състезатели и съдии, както и на шихан Асен Асенов и състезателен клуб " Аскен “: " Искам да благодаря на всички клубове, на всички състезатели, на всички съдии, на шихан Асен Асенов и на състезателен клуб " Аскен “ за това, че пазят традициите на каратето и на киокушина в Стара Загора. “

Специален акцент в приветствието си Николай Диков сложи върху младежите, избрали пътя на спорта. " Образованието, здравето и спортът са непроменяемо свързани и бойците на кръга постоянно са спечелили в живота “, съобщи той.

Секретарят на Общината насочи и мощно обръщение към състезателите, че краткотрайните и съвременни въздействия бързо отминават, само че същинските полезности остават: " Това, което не може да бъде отнето, е човек да бъде здрав, мощен и същински, а точно вие го научавате посредством киокушин. “

Празничен акцент в събитието внесе и днешният Лазаровден. Николай Диков поздрави всички именици с думите: " Нека да пазим българските обичаи и традиции, дано всички да сме здрави, щастливи и радостни, а пъстротата, която ни носи Лазаровден, да ни съпътства. “

В края на приветствието си той пожела на участниците: " Успех на всички в борбите, почтени и почтени борби и самоуверено напред. Успех! “

Организатори на Национална купа " Верея “ са СККК " АСКЕН “, Българската карате киокушин федерация и Община Стара Загора.

Сред формалните посетители на откриването бяха Петко Крумов, шеф на отдел " Спортни действия “, специалисти от отдела, както и шихан Асен Асенов, член Управителния съвет на Българската киокушин федерация.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР