Пречиствателната станция за отпадъчни води на Карлово е отнесенa от водата
Стара река е излязла от коритото си, а водата е отнесла част от трасето на довеждащия колектор на Пречиствателната станция за отпадни води на Карлово, споделиха за Българска телеграфна агенция от ВиК-Пловдив.
Аварията се е случила нощес, като вследствие отпадните води се изливат непосредствено в реката.
От ВиК към този момент работят по премахване на повредата. Предстои да бъде построено дублиращо спешно трасе, което ще е ситуирано по-далеч от реката.
Кметът на Карлово Емил Кабаиванов уточни за Българска телеграфна агенция, че все още равнището на реката към момента е много високо, само че няма заплаха за града.
FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg
КОМЕНТАРИ




