Станислав Костов се появи като резерва за Олимпиакос (Никозия) и

...

Невероятни пропуски на Станислав Костов провалиха Олимпиакос

Станислав Костов се появи като запаса за Олимпиакос (Никозия) и направи три фрапантни пропуща, а тимът му загуби с 0:1 от Еносис (Паралимни) в мач от 15-ия кръг на кипърското състезание. Бившият нападател на още няма гол през сезона, а отборът му позволи четвърто следващо проваляне и заема 9-о място в класирането.

Гостите откриха с попадение от дузпа на Емануел Денинг в 51-ата минута. В 62-ата Костов размени Едгар Сали, а малко преди този момент в игра за Еносис влезе добре познатият у нас Шикозе Удоджи. 34-годишният нигериец с български паспорт кара своя трети сезон в тима от Паралимни.
В самия завършек на постоянното време Костов можеше да изравни, само че на два пъти не съумя да преодолее от няколко метра стража на гостите Гачевски. В добавеното време българинът още веднъж се оказа на чиста позиция, само че не уцели добре топката и я прати високо над вратата.

Водач в кипърското състезание е Аполон (Лимасол) с 43 точки, пред Омония (Никозия) с 40 и Анортозис с 39.