Станимира Петрова се класира за финала в категория до 57

...

Станимира Петрова и Тайсъна ще се бият за злато

Станимира Петрова се класира за финала в категория до 57 кг в женския боксов шампионат на Европейските игри в Минск и ще се бие за златния орден. Българката победи с 3-2 съдийски гласа (29:28, 28:29, 29:28, 29:28, 27:30) Йемина Бетриан (Холандия). Съдиите дадоха преимущество на нашето момиче в първи и втори рунд, а третият беше отсъден в интерес на холандката.
В решителния мач за купата Петрова ще се изправи против Михаела Уолш от Ирландия, която в полуфаналния си мач победи също с 3-2 съдийски гласа рускинята Дария Абрамова. Финалът в категория до 57 кг при дамите е на следващия ден в 16:00 часа.
Даниел Асенов стана вторият български боксьор, който ще се бие за купа на Европейските игри в Минск. След като по-рано през днешния ден Станимира Петрова си обезпечи място във финала в категория до 57 кг при дамите, същото стори и Тайсъна от Кукорево в категория до 52 кг при мъжете. Българинът победи в полуфиналите с 3-2 (27:30, 29:28, 29:28, 28:29, 29:28) представителя на Англия Галал Яфай.

Габриела Димитрова загуби полуфиналната си среща в категория до 51 кг в боксовия шампионат на Европейските игри в Минск, които за бокса са със статут и на европейско състезание. Българката отстъпи с 4-1 (27:30, 28:29, 30:27, 28:29, 28:29) на рускинята Светлана Солуянова, която беше надалеч по-активната боксьорка на кръга довечера.

Така Димитрова завършва присъединяване си в Минск с бронзово отличие.
Източник: marica.bg