Станимира Петрова и Даниел Асенов са само на победа от

...

Станимира и Тайсъна на победа от медал на Световните военни игри

Станимира Петрова и Даниел Асенов са единствено на победа от сигурен орден на Световните военни игри в Ухан (Китай).

В категория до 57 кг при дамите Станимира се наложи изрично с 5-0 над Йохана Гомес от Венецуела. Така на четвъртфиналите на следващия ден международната и двукратна европейска шампионка ще се изправи против Пяопяо Лиу от Китай, като при победа си подсигурява бронз.

В категория до 56 кг Тайсъна пък победи представителя на домакините Линжи Гао с 3-1 съдийски гласа. Мачът протече напълно под контрола на многократния ни европейски първенец, като в третия рунд китаецът даже получи публично предизвестие. Въпреки това изненадващо петият арбитър даде еднакъв резултат. Това обаче не попречи на Даниел да вземе мача, а в сряда на четвъртфиналите ще боксира с индиеца Чираг.