Станимир Стоилов за сетен път показа, че обича битките в

...

Астана на Мъри Стоилов със забележителна победа в Шампионска лига!

Станимир Стоилов за прощален път сподели, че обича борбите в евротурнирите, без значение от противника, а неговият Астана през днешния ден направи първата крачка към плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Казахстанците победиха на своя " Астана Арена " хегемона в Полша - Легия (Варшава), налагайки се с 3:1.

Успехът можеше да е и по-категоричен, в случай че домакините бяха посочили повече майсторство в завършващата фаза. Отменено попадение, греда и така нататък, попречиха на футболистите на Стоилов обаче да си обезпечат още по-комфортна преди реванша.

Още на почивката те дръпнаха в резултата с 2:0 против тима, който предходната година изпусна да бие Реал (Мадрид) вкъщи в групите на Шампионска лига, завършвайки 3:3 в Полша.

Гол на Жуниор Кабананга бе анулиран заслужено десетина минути след началото на второто полувреме, а минути по-късно домакините направиха очевиден пропуск за 3:0 при контраофанзива. Садику обаче вкара за Легия четвърт час преди края на срещата - 2:1!

Изглеждаше, че конфликтът ще приключи при този резултат, само че в добавеното време Патрик Твумаси вкара още един гол за Астана, и по този начин казахстанците си осигуриха добра преднина преди ответния дуел - 3:1!