Станимир Стоилов продължава с фурора в Турция. Българският специалист изведе

...

Гьозтепе на Стоилов разпиля лидера

Станимир Стоилов продължава с фурора в Турция. Българският експерт изведе Гьозтепе до пети следващ триумф в 1 Лига след внушително 5:1 против водача Еюпспор в дербито на 16 кръг.

В изключелно динамичен дуел, домакините пропуснаха да отбележат двуцифрен брой попадения против безапелационния до този миг в шампионата противник, а дуелът впечатли с редицата положения и пред двете порти. Гьозтепе насочи общо 23 удара, а тези на Еюпспор бяха с 2 по-малко. Доминацията на " жълто-червените " въпреки всичко бе осезаема.

Отобрът на някогашния селекционер на България и Казахстан поведе небрежно с 2:0 до 11-ата минута. На два пъти домакините удариха на контраофанзива посредством Кенет Мама, който от няколко метра не остави шансове на Берке Йозер, а по-късно прецизен бе и Билал Месауди. Последваха фрапиращи пропуски и пред двете порти, само че Гьозтепе беше тимът, който бе по-близо до трето попадение. В самия завършек на полувремето Ахмет Кутуджу върна гостите в дуела.

В 55-ата минута след интервенция на ВАР домакините стигнаха до дузпа, осъществена от Ялчън Каян. Бурята за Еюпспор занапред предстоеше. В 70-ата минута гостите сбъркаха при високата преса, а Давид Тиянич подаде към резервата Ахмед Йълдъз, който осъществя. Именно той вкара и за крайното 5:1 след нова отсъдена дузпа за тима на Стоилов.

В класирането Гьозтепе продължава да топи точките с първите две места, даващи право на директна промоция в елита. Гьозтепе към този момент има 32 пункта, а Еюпспор остава на върха с 39.
Източник: novsport.com