Станимир Стоилов прибави още един трофей в славната си кариера.

...

Стоилов отново шампион на Казахстан

Станимир Стоилов прибави още един трофей в славната си кариера. Най-успелият български треньор в чужбина за четвърти път подред победи като първенец на Казахстан. В последния кръг „ Астана “ съкруши „ Акжаик “ с 2:0 и останаха пред огромния съперник „ Кайрат “ в класирането. И двата гола вкара Жуниор Кабананга през второто полувреме.

Краят на сезона обаче беше инфарктен. Мачът на „ Астана “ бе почнал със 7 минути по-рано, а в 90-ата отборът водеше единствено с 1:0. В същото време „ Кайрат “ към този момент бе обезпечил успеха с 3:1 над „ Актобе “. Но в продължението и на двата дуела първо „ Астана “ направи 2:0, а след това и „ Кайрат “ пусна едно попадение за 2:3.

Последният ден бе доста сполучлив и за другия български треньор Стойчо Младенов. Два дни откакто преподписа нов контракт с „ Кайсар “, той приключи сезона с победа 1:0 на терена на „ Тараз “. А това значи – шесто място в класирането. Успехът е голям, защото „ Кайсар “ е дилетант и задачата беше просто да не изпадне.

Единственият български футболист в казахстанското състезание Преслав Йорданов пък се регистрира с хеттрик. След като дълго време търкаше пейката в „ Ордабаси “, някогашният ас на ЦСКА изригна с 3 гола, които донесоха и победа – 3:2 против гостуващия „ Окжепещ “.
Източник: trud.bg