Стандарт (Лиеж) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в мач група

...

Стандарт удари Айнтрахт в последните секунди

Стандарт (Лиеж) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в мач група " F " на Лига Европа. Ванхойсден откри резултата в 56-ата минута, само че девет по-късно Филип Костич изравни. В 94-ата минута Хинтерегер не съумя да вкара за гостите, а в ответната офанзива Максим Лестиен донесе успеха на белгийския отбор.

Така Стандарт се изравни с " орлите " на второто място с по 6 точки. Лидер е Арсенал.

В 10-ата минута удар на Андре Силва не затрудни вратаря на домакините. Пасиенсиа не се възползва от добра опция в 22-ата минута.

В 34-ата минута германците бяха доста покрай разкриване на резултата. Отлична бърза офанзива на гостите бе приключена с удар с глава на Силва, само че топката се удари в гредата. Малко преди почивката Стандард можеше да открие резултата, само че след удара на Коп топкота мина настрана от вратата.

През второто полувреме бранителят на домакините Ванхойсден на два пъти можеше да вкара гол, само че Рьонов избави.

В 56-ата минута все пка Ванхойсден се разписа с глава след центриране от корнер.

Малко по-късно Емонд пропусна да удвои. Германците получиха отлична опция за равнене, откакто Лаифис събори Камада на границата на наказателното поле. От отсъдения фаул Костич стреля ниско и изненада вратаря и изравни резултата.

В 94-ата минута Лестиен получи отличен пас от Мпоку и останал самичък против вратаря вкара за крайното 2:1.
 Арсенал опази точката против Витория (Гимараеш), хубав гол подвигна на крайници почитателите в Португалия

Мачът бе преместен за 17:50 часа заради няколко причини