Стан Вавринка победи трудно с 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4)

...

Вавринка започна с изтощителна трисетова битка в Мадрид

Стан Вавринка победи мъчно с 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4) Максим Креси в първия кръг на шампионата на червени кортове от сериите " Мастърс " 1000 в Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро. Бившият финалист в испанската столица сподели мощна игра от главната линия и реализира поврат, макар че загуби първата част след тайбрек.

Третата част мина без пробиви, само че швейцарецът победи със 7:4, приключвайки дуела против 39-ия в международната класация американец за два часа и половина с 41 печеливши удара и 18 непредизвикани неточности.

" Много съм благополучен, тъй като чаках много сложен дуел. Той е в действителност сложен съперник, изключително на бързи кортове. Не беше по никакъв начин елементарно да управлявам мача. Останах спокоен и съумях да задържа моя начален удар. Великолепно е, че победих в тази борба ", съобщи някогашният номер 3 в международната класация.

В идващия кръг той ще се изправи против Андрей Рубльов, спечелил купата в Монте Карло. Швейцарецът и троент първенец от шампионатите от " Големия шлем " има две победи в общо три срещи с съветския тенисист.

Юго Грение от Франция продължава напред в испанската столица след триумфа си със 7:5, 6:4 против аржентинеца Диего Шварцман.

Намиращият се на 105-то място в класацията на АТП италианец Матео Арналди отстрани Беноа Пер (Франция) след трагичен триумф с 6:1, 3:6, 7:6 (6).

Представителят на домакините Роберто Карбайес Баена в профил белгиеца Давид Гофен след 6:4, 6:4 за 88 минути.