Стан Вавринка отпадна от турнира по тенис на трева в

...

Стан Вавринка приключи участието си на турнира по тенис в Куинс

Стан Вавринка отпадна от шампионата по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб " с награден фонд 2,275 милиона евро. Трикратният първенец от Големия шлем загуби с 1:6, 4:6 против Томи Пол.

37-годишният швейцарец позволи общо три пробива против американеца в дуела от втория кръг, траял 65 минути.

Вавринка пропусна всичките си пет благоприятни условия да завоюва подаването на Пол, заемащ 35-то място в международната класация.

Американският тенисист ще се изправи против Матео Беретини на четвъртфиналите в "Куинс Клъб ". Поставеният под номер две италианец в профил мъчно след поврат и 3:6, 7:6 (5), 6:4 Денис Кудла (САЩ).

Защитаващият купата си от предишния сезон Беретини реализира шестия си следващ триумф, записвайки 22 аса в срещата, траяла близо три часа.

Британецът Райън Пенистън също продължава напред след победа с 6:0, 4:6, 6:4 против Франсиско Черундоло (Аржентина).