Стачката на служителите в лондонското метро доведе до големи проблеми

...
Стачката на служителите в лондонското метро доведе до големи проблеми
Коментари Харесай

Стачката на служителите в лондонското метро доведе до големи проблеми с транспорта в британската столица

Стачката на чиновниците в лондонското метро докара до огромни проблеми с превоза в английската столица, съобщи БНР. Повечето линии на подземната железница въобще не действат и хиляди хора са принудени да употребяват различни способи за пътешестване, с цел да стигнат до дестинациите си.

Всичко това става откакто служащи, членове на синдиката RMT, започнаха протестни дейности поради заплащането и изискванията на труд. Петдневната стачка, почнала в неделя, ще завърши в петък сутринта. Синдикатът не одобри препоръчаното нарастване на заплатите от работодателите, а работодателите не одобриха настояването за понижаване на работната седмица на 32 часа.

Автобусите в Лондон през днешния ден са претъпкани, има огромни опашки по спирките. Много по-интензивно в столицата се употребяват колела и мотоциклети. На места има огромни тапи.

Днес от " Даунинг стрийт " приканиха работодателите и синдиката да се върнат на масата за договаряния.

Стачката не визира единствено пътуващите за работа, само че и родителите, които оставят децата си на учебно заведение и тези, които се пробват да отидат на прегледи в лечебните заведения, обявиха от държавното управление.

Консерваторите в съпротива упрекнаха кмета на Лондон Сидик Хан, че " се крие и не се намесва в разногласието ". От Асоциацията на нощните промишлености обявиха, че от 2022 година насам стачките в железопътния превоз и метрото са коствали на нощната стопанска система на Обединеното кралство милиарди изгубени доходи, като се чака единствено през тази семица те да изгубят още 150 милиона паунда.

Стачката засегна доста музикални концерти в Лондон. Групата Coldplay пренасрочи концертите си на стадион " Уембли ". Същото се случи и с концертите на американския артист Поуст Малоун на стадион " Тотнъм Хотспърс ".

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР