ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Нейтън Маккинън отбеляза гол и

...

MacKinnon и Drouin получават по 3 точки, докато Avalanche победи Wild с 5-2

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Нейтън Маккинън означи гол и две асистенции, Юстъс Анунен направи рекордните в кариерата си 44 спасявания и Колорадо Аваланш се приближи до първото място в Централната дивизия с победа с 5-2 над Минесота Уайлд на Четвъртък вечерта.

Джонатан Друин вкара два гола и добави асистенция, до момента в който плейофният Avalanche се върна след неприятна загуба в понеделник от Columbus, последна в Източната конференция. Заемащият второ място Колорадо е на три точки зад бездействащия Далас, който води в Централната дивизия и Западната конференция със 105 точки.

Междувременно слабите шансове на Уайлд след сезона понижават.

Артури Лехконен и Мико Рантанен също вкараха за Авс.

Анунен осуетява късмет след късмет в 16-ия си гол кариерна игра. Роденият във Финландия завоюва Купа Стенли с Колорадо, до момента в който служи като авариен вратар на тима за част от плейофите през 2022 година

Вини Летиери и Деклан Чизхолм означиха за Минесота. Дивият вратар Филип Густавсон...