Сряда или четвъртък следващата седмица е твърде възможно да бъде

...
Сряда или четвъртък следващата седмица е твърде възможно да бъде
Коментари Харесай

Йотова свиква НС в сряда или четвъртък. Очаква сериозна правосъдна реформа и препоръча главния секретар на МВР

Сряда или четвъртък идната седмица е прекомерно допустимо да бъде свикано първото съвещание на 52-рото Народно заседание, заяви пред публицисти президентът Илияна Йотова.    Държавният глава уточни, че чака решението на Централната изборна комисия.   Надявам се най-късно до събота да имаме и поименния лист на новите народни представители, което значи в къси в периоди обнародването му в " Държавен вестник “ - във вторник, изясни Йотова.   Имаме всички учредения да свикаме Народното събрание. Готова съм да отложа своето посещаване в Дубровник, Хърватия, в случай че те са подготвени, сподели още президентът.     Йотова разяснява и избора на нов Висш съдебн съвет и основен прокурор.   " Новото болшинство в Народното събрание и до колкото разбирам и опозицията в него. Ще създадат всичко допустимо най-сетне България да направи една сериозна промяна, премерени стъпки една след друга с уважението към цялото юридическо съсловие и този път предлагам да се вслушат в техните позиции и класи ".   Йотова още веднъж оцени високо работата на и.ф. основен секретар Георги Кандев за битката с изборните нарушавания.   " Давам доста висока оценка на настоящия основен секретар, въпреки да е и времнно изпълняващ, само че несъмнено това ще реши новият министър и новото държавно управление. Ако питате мен - аз персонално бих му дала късмет да довърши това, което е почнал ", сподели Йотова пред публицисти.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР