Сроковете за членовете на (СИК) са изтеглени и те трябва

...
Сроковете за членовете на (СИК) са изтеглени и те трябва
Коментари Харесай

ЦИК: 6 партии са с отказ за регистрация за участие в изборите

Сроковете за членовете на (СИК) са изтеглени и те би трябвало да са назначени до 1 март. Срокът е изтеглен, с цел да може членовете на СИК да бъдат имунизирани с две дози ваксина преди изборния ден.
Това заяви представителят на Централната изборна комисия (ЦИК) на конференция през днешния ден, съобщи БГНЕС.
Общо документи за регистрация за присъединяване в парламентарните избори на 4 април.
ЦИК отхвърли регистрацията на 6 партии, 5 от тях са показали документите във вчерашния ден – 17 февруари, когато бе крайния период за регистрация, и към момента не е завършила тяхната инспекция. 2 обединения също са в режим на незавършена инспекция.
 ЦИК: Подадени са документи на 26 партии и 8 обединения, само че броят не е финален ЦИК: Подадени са документи на 26 партии и 8 обединения, само че броят не е финален
" Към момента има подадени документи на 26 партии и 8 обединения, само че дежурни членове на ЦИК одобряват документи на претенденти за регистрация,...
От ЦИК прецизираха, че макар незавършената досега инспекция, обединенията евентуално ще бъдат регистрирани, за разлика от партии. За тях няма такава сигурност, сподели Димитър Димитров.
Партиите, които имат неприключила инспекция и за които няма гаранция, че ще бъдат регистрирани, са „ Директна народна власт ”, „ Нация ”, „ Чест ”, „ Нова народна власт ”, „ Свобода ”, изброи още Димитров и направи уточнението, че би трябвало да се изчакат числата от ГРАО. Всяка партия би трябвало да показа подписка с най-малко 2500 подписа.
Съмнения няма, просто партиите и двете обединения са си подали документите във вчерашния ден и техните подписки към момента не са тествани, посочи Таня Цанева и добави:
ЦИК отхвърли регистрацията на 6 партии заради това, че не са изпълнени условия от Изборния кодекс, а точно липсват документи, има непълноти, подписките не са показани в електронен вид. За тях можем да твърдим, че ЦИК се е произнесла с решение за отхвърли и имат 3-дневен период да апелират.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР