Илиян Филипов: Гласувам милион процента доверие на Станислав Генчев
„ Срокът на контракта му е неопределен ", уточни босът на Ботев Пд
Финансовият покровител на Ботев (Пловдив) Илиян Филипов разгласи, че гласоподава цялостно доверие на новия ментор на отбора Станислав Генчев.
Филипов участва на конференцията, на която новият треньор на пловдивчани бе публично показан.
„ Със Станислав Генчев се познаваме от много време. Гласувам му милион % доверие, тъй като го познавам какъв човек е. Изчетох доста мнения от нашата ботевистка общественост, само че това не ми въздейства по никакъв метод. Сигурен съм, че това, което се поставя на Ботев, с него ще го реализираме. Само мога да му пожелая триумф и дружно да забележим Ботев следващата година в Европа. Искам да благодаря и на Лъчо Балтанов, който направи по този начин, че Ботев да остане в осмицата и да не се бори за изпадане. Докато аз съм в Ботев, той постоянно ще бъде в клуба ", безапелационен бе Илиян Филипов и съобщи, че срокът на Генчев е „ неопределен “.
„ Срокът на контракта му е неопределен. С този човек сме се разбирали постоянно с една дума и той не е от хората, които ще вършат проблем на Ботев (Пловдив). Спокоен и сигурен съм с него “, увери той и акцентира, че сега в Ботев (Пловдив) не е необходим човек за поста състезателен шеф, а селекцията ще се прави от треньорския щаб.
„ Водим договаряния с много футболисти. Досега нямаме отхвърлен футболист поради финанси. Работим интензивно. Мисля, че ще удовлетворим това, което е задал като играчи Станислав Генчев. Ботев следващата година ще бъде един от любимците за Европа “, безапелационен бе още финансовият покровител на „ канарчетата “.
Той разгласи, че Константинос Балоянис повече няма да бъде част от тима и ще търси други провокации за повече пари. Клубът се разделя още с Алекса Мараш и с Талес. Договорът на Антоан Конте също изтича и треньорският щаб би трябвало да вземе решение дали да го удължи. Новият ментор на отбора няма да разчита повече и на Джон Емануел, Таилсон и Габриел Нога, а както е известно, Николай Минков също към този момент не е част от клуба.
Илиян Филипов заяви, че през идващия сезон Ботев още веднъж ще има и дублиращ тим, което по думите е добре, с цел да може младите момчета от школата да се сблъскат с мъжкия футбол.
Той обърна внимание и на казуса с потреблението на стадион „ Христо Ботев “ от страна на футболния клуб. Българска телеграфна агенция напомня, че на постоянната сесия на общинския съвет в четвъртък е планувано да се преглежда за понижаване на площта от стадиона, позволена за прилагане от Ботев (Пловдив).
„ Така написано в контракта, който оферират на Ботев (Пловдив) – ние не можем да вземем лиценз за този стадион. За нас остават единствено седалки и терен. Това директно заплашва взимането на лиценз за стадиона и ще би трябвало да аплайваме с базата в „ Коматево “. Ботев (Пловдив) е платил скайбоксовете, почитател магазина и кафенето. В публичната поръчка цената им е нула и общината не е платила нищо за тях. За мен верният вид е да се върви към концесия. Общината би трябвало да реши по какъв метод ще отдава оборудването. “
Филипов акцентира, че клубът ще продължи да съблюдава правилото за потребление на четирима български играчи в стартовия състав.
„ Това решение не е толкоз поради финанси, а тъй като желаеме да вкарваме български момчета от нашата школа. Нашите почитатели най-вече харесват, когато сме с наши момчета. Мисля, че ще го реализираме “, добави Илиян Филипов.
Финансовият покровител на Ботев (Пловдив) Илиян Филипов разгласи, че гласоподава цялостно доверие на новия ментор на отбора Станислав Генчев.
Филипов участва на конференцията, на която новият треньор на пловдивчани бе публично показан.
„ Със Станислав Генчев се познаваме от много време. Гласувам му милион % доверие, тъй като го познавам какъв човек е. Изчетох доста мнения от нашата ботевистка общественост, само че това не ми въздейства по никакъв метод. Сигурен съм, че това, което се поставя на Ботев, с него ще го реализираме. Само мога да му пожелая триумф и дружно да забележим Ботев следващата година в Европа. Искам да благодаря и на Лъчо Балтанов, който направи по този начин, че Ботев да остане в осмицата и да не се бори за изпадане. Докато аз съм в Ботев, той постоянно ще бъде в клуба ", безапелационен бе Илиян Филипов и съобщи, че срокът на Генчев е „ неопределен “.
„ Срокът на контракта му е неопределен. С този човек сме се разбирали постоянно с една дума и той не е от хората, които ще вършат проблем на Ботев (Пловдив). Спокоен и сигурен съм с него “, увери той и акцентира, че сега в Ботев (Пловдив) не е необходим човек за поста състезателен шеф, а селекцията ще се прави от треньорския щаб.
„ Водим договаряния с много футболисти. Досега нямаме отхвърлен футболист поради финанси. Работим интензивно. Мисля, че ще удовлетворим това, което е задал като играчи Станислав Генчев. Ботев следващата година ще бъде един от любимците за Европа “, безапелационен бе още финансовият покровител на „ канарчетата “.
Той разгласи, че Константинос Балоянис повече няма да бъде част от тима и ще търси други провокации за повече пари. Клубът се разделя още с Алекса Мараш и с Талес. Договорът на Антоан Конте също изтича и треньорският щаб би трябвало да вземе решение дали да го удължи. Новият ментор на отбора няма да разчита повече и на Джон Емануел, Таилсон и Габриел Нога, а както е известно, Николай Минков също към този момент не е част от клуба.
Илиян Филипов заяви, че през идващия сезон Ботев още веднъж ще има и дублиращ тим, което по думите е добре, с цел да може младите момчета от школата да се сблъскат с мъжкия футбол.
Той обърна внимание и на казуса с потреблението на стадион „ Христо Ботев “ от страна на футболния клуб. Българска телеграфна агенция напомня, че на постоянната сесия на общинския съвет в четвъртък е планувано да се преглежда за понижаване на площта от стадиона, позволена за прилагане от Ботев (Пловдив).
„ Така написано в контракта, който оферират на Ботев (Пловдив) – ние не можем да вземем лиценз за този стадион. За нас остават единствено седалки и терен. Това директно заплашва взимането на лиценз за стадиона и ще би трябвало да аплайваме с базата в „ Коматево “. Ботев (Пловдив) е платил скайбоксовете, почитател магазина и кафенето. В публичната поръчка цената им е нула и общината не е платила нищо за тях. За мен верният вид е да се върви към концесия. Общината би трябвало да реши по какъв метод ще отдава оборудването. “
Филипов акцентира, че клубът ще продължи да съблюдава правилото за потребление на четирима български играчи в стартовия състав.
„ Това решение не е толкоз поради финанси, а тъй като желаеме да вкарваме български момчета от нашата школа. Нашите почитатели най-вече харесват, когато сме с наши момчета. Мисля, че ще го реализираме “, добави Илиян Филипов.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




