Срочната служба в доброволния резерв у нас започва от 10

...
Срочната служба в доброволния резерв у нас започва от 10
Коментари Харесай

Доброволната военна служба започва от 10 януари

Срочната работа в доброволния запас у нас стартира от 10 януари 2022 година. Тя ще е за интервал от 6 месеца, оповестиха от Министерството на защитата.

За оповестените през септември 150 вакантни длъжности са кандидатствали 290 български жители. 222 от тях са позволени до асортимент от съответните комисии във военните окръжия в страната.

През първия месец от срочната работа резервистите ще преминат начална военна подготовка. След това им предстоят два месеца специфична военна подготовка за придобиване на квалификации надлежно във факултет „ Общовойскови “ и факултет „ Артилерия, Противовъздушна отбрана и КИС “. Доброволната военна работа ще приключи с три месеца групова подготовка.

Следващият интервал, в който ще се организира срочна работа в доброволния запас, ще стартира през юли 2022 година

След осъществяването на срочната работа, резервистите могат да бъдат признати на военна работа или на работа в доброволния запас във военните формирования на въоръжените сили без осъществяване на конкурс. Те ще имат преимущество при кандидатстване за работа в държавната администрация, в това число и в органите и структурите в системата за отбрана на националната сигурност, при реализирани равни крайни резултати с други претенденти от извършената процедура.
Източник: pik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР