Срив и в БСП-Пловдив - петима съветници и 109 социалисти

...
Срив и в БСП-Пловдив - петима съветници и 109 социалисти
Коментари Харесай

Разкол и в БСП-Пловдив

Срив и в БСП-Пловдив - петима съветници и 109 социалисти напуснаха партията, оповестява bTV.

Решението им е в символ на противоречие с политиката на Корнелия Нинова.

Това стана ясно на брифинг на част от към този момент някогашните членове на столетницата. Съветниците разпространиха декларация, в която нарекоха   " разрушителен конгрес за партийната народна власт, социалистическия дух и здравия политически смисъл " . Те обявиха и че скоро ще основат гражданско съдружие " Алтернатива за Пловдив ".

От БСП-Пловдив излязоха и с публична позиция по случая. Те акцентират, че не социалисти, а чиновници на едрия капитал са напуснали градската партийна организация.

От локалната партийна организация упорстват самоотлъчилите се да изоставен Общинския съвет на Пловдив. Според БСП-Пловдив о тцепниците обслужват Георги Гергов и ползите на ГЕРБ.
 Българска социалистическа партия няма да страда за перничани, не било загуба
Българска социалистическа партия няма да страда за перничани, не било загуба

Клиентилизмът напуснал партията

" Истинската левица в Пловдив не може да бъде сломена от хора, които обслужват Георги Гергов. Напротив, това е късмет за излекуване и филтриране на партията в нашия град. Българската социалистическа партия е гръбнакът на лявата концепция в България ", акцентира се в позицията.

Припомняме, всеобщо, в това число на кмета на града Станислав Владимиров, който бе измежду първите социалисти, влезли .

В събота на конгреса на Българска социалистическа партия на Националния съвет, част от които - Светлана Шаренкова, Петър Витанов, Петя Михалевска, Ленко Петканин, Петко Димитров, Валери Жаблянов, Мартин Жлябинков, Ана Пиринска, Николай Бриевски, Атанас Атанасов, Ралица Андреева, Ваня Добрева, Костадин Паскалев.

Вчера Валери Жаблянов, който е, само че не е напуснал партията, още от години, се появи на внасянето на документите за регистрация в ЦИК за, събрана преобладаващо от някогашни членове на Българска социалистическа партия, в това число знакови имена като Мая Манолова, Татяна Дончева и Румен Петков.
 Свиленски: Бившите членове на Българска социалистическа партия са клиенти на ГЕРБ
Свиленски: Бившите членове на Българска социалистическа партия са клиенти на ГЕРБ

Иначе Българска социалистическа партия като партия са спокойни и нямат терзания по отношение на глобите по закона " Магнитски "
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР