Средният размер на натрупаните средства по една партида в универсалните

...
Средният размер на натрупаните средства по една партида в универсалните
Коментари Харесай

Годишният ръст на спестяванията за втора пенсия е 11% към март

Средният размер на насъбраните средства по една партида в универсалните пенсионни фондове в България се е нараснал с 15 лева за първите три месеца на 2018 година, демонстрират данните на Комисията за финансов контрол, представени от " Капитал ".

Средната сума на една партида в повсеместен фонд към края на март е 2886 лева, или с 11% повече, в сравнение с 12 месеца по-рано. Нарастването се забавя през първите три месеца на 2018 година В края на 2017 година нарастването на междинната партида на годишна база беше близо 16%.

Най-големи са спестяванията на хората на възраст сред 50 и 54 година, които имат приблизително по 3707 лева в персоналните си сметки. За последната година техните спестявания са се увеличавали приблизително с 31 лева на месец. Представителите на идната възрастова група, която включва хората най-близо до пенсионна възраст, имат приблизително по 3630 лева Към момента тази сума дава отговор почти на 18 минимални месечни пенсии.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР