Сред титулярите на червените липсваха контузеният капитан Юрген Матай и

...

ЦСКА - София разби канарчетата, дългото чакане на Каранга прикл...

Сред титулярите на " алените " липсваха контузеният капитан Юрген Матай и осъденият Тобиас Хайнц.

По-любопитна бе единайсеторката на гостите, която беше формирана от цели седем български футболисти. Сред тях имаше двама младежи - 17-годишният Папазов и 18-годишният Видев.

Непосредствено преди срещата домакините уважиха легендите на ЦСКА, които преди 42 години победиха и отстраниха Ливърпул в КЕШ.

В 6-ата минута Уме Емануел напредна и шутира от двайсетина метра, а ударът му се спря в дясната китка на тичащия с тил към офанзивата Турицов. Гостите желаеха дузпа, само че основният арбитър Ивайло Стоянов не отсъди такава, а ВАР арбитърът Валентин Железов също не алармира за нещо неправилно.

В 19-ата минута домакините направиха насилствена промяна след контузията на Турицов, който напусна терена с разтежение, а на негово място влезе Шакич.

Някъде тук " жълто-черните " отстъпиха самодейността на своя конкурент и " алените " придвижиха играта пред наказателното поле на Ботев. Натискът даде резултат в 25-ата минута. Тогава Вион шутира от отдалеченост, Ивонен не се намеси добре и мазета на три-четири метра пред себе си. Линдсет се възползва от грешката на вратаря и вкара с добавка.

В 29-ата минута стражът на пловдивчани бе близо да направи нова неточност. Фаетон стреля в близкия ъгъл, а топката мина под плонжа на Ивонен, само че за шанс на гостите излезе в корнер.

Три минути след тази обстановка Ивонен реагира много по-добре след акробатичен шут на Кареасо, избивайки в корнер.

В 33-ата минута ЦСКА - София удвои резултата след гол на Каранга. Таранът се разписа засичайки с глава центриране от корнер за първото си попадение след завръщането си в " аления " отбор.

След осъществяването на центъра Уме Емануел прати топката в мрежата на домакините, само че Ивайло Стоянов анулира гола, отсъждайки противоречиво нарушаване на нападателя на " канарчетата " против Шакич, което изкара отвън нерви скамейката на пловдивчани.

Всичко в срещата завърши с втория гол на Каранга в 42-ата минута, който падна по еднакъв метод с първото попадение на бразилеца. Таранът засече с глава центриране на Вион, само че от фал, и означи в далечния ъгъл за 3:0.

Малко след началото на втората част Ботев можеше да върне едно попадение посредством Уме Емануел, само че нападателят шутира около дясната греда.

В 56-ата минута Каранга бе покрай хеттрик. Таранът на домакините надскочи Етоо и насочи удар с глава в долния десен ъгъл, само че Иванен плонжира и мазета в корнер.

Все отново ЦСКА - София вкара за четвърти път, само че в 65-ата минута. Това стана след неточност на Карабельов, който при опит за пас уцели в гърба Линдсет, след което топката попадна във Фаетон, а нападателят от Гваделупа осъществя без проблем останал очи в очи с вратаря.

В 72-ата минута Уме Емануел насочи мощен удар, само че в навън. Четвърт час преди края двата тима си размениха по един изстрел. Първо Бусато мазета удар на Попов, а по-късно и Ивонен улови шут на Скаршем.

В 87-ата минута Попов изведе превъзходно резервата Брахими очи в очи с Бусато, а нападателят на пловдивчани стреля в главата на стража, пропускайки да направи загубата по-малка откъм цифрово изражение.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 4:0

1:0 Джонатан Линдсет 25
2:0 Фернандо Каранга 33
3:0 Фернандо Каранга 42
4:0 Матиас Фаетон 65

ЦСКА - СОФИЯ:  1. Бусато, 19. Турицов, 6. Петров, 22. Махмутович, 15. Вион, 21. Юга, 10. Линдсет, 26. Кареасо, 11. Фаетон, 9. Каранга, 7. Скаршем

БОТЕВ (ПЛОВДИВ):  32. Игонен, 10. Попов, 15. Етоо, 17. Минков, 18. Папазов, 20. Перера, 28. Карабельов, 31. Емануел, 42. Видев, 79. Чернев, 93. Николов
Източник: frognews.bg