Сръбският Цървена звезда не успя да победи датския Копенхаген в

...

Цървена звезда изпусна Копенхаген, масов бой на трибуните

Сръбският Цървена звезда не съумя да победи датския Копенхаген в първи дуел от третия прелиминарен кръг на Шампионската лига. Срещата приключи 1:1, като сърбите пропиляха задатъка си. Мачът беше белязан и от вълнения на трибуните, откакто почитатели на Цървена звезда се сбиха между тях. Наложи се влизане на жандармерията, а потърпевшите бяха извличани на пистата, където получиха здравна помощ. Домакините започнаха доста интензивно и след няколко пропуща, откриха резултата с гол на Милан Павков в 44-ата минута на дуела. След почивката Павков беше сменен от Ричмонд Боакие. Играта стана доста динамична през втората част, като на няколко пъти с решителни намеси вратарят на Звезда Милан Борян предотврати изравняването на резултата. Така се стигна до 84-ата минута, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушаване против резервата Пеп Биела. Домакините оспориха наказателния удар, само че в последна сметка Йонас Уинд застана зад топката и донесе равенството на Копенхаген с осъществяване в жанр " Паненка ". Три минути по-късно и играчите на Звезда желаеха дузпа за нарушаване против Ел Фарду Бен Набуан, само че реферът не уточни бялата точка.