Сръбският президент не се интересува от членство в БРИКС. Това

...
Сръбският президент не се интересува от членство в БРИКС. Това
Коментари Харесай

Сърбия обяви незаинтересованост на Белград от БРИКС

Сръбският президент не се интересува от участие в БРИКС. Това съобщи шефът на Министерството на вътрешните работи (МВР) на страната Ивица Дачич, написа Srbin Info.

Според длъжностното лице не се интересува от участие в БРИКС и че той и Вучич са за присъединение към Европейския съюз (ЕС). Дачич означи, че е невероятно да има две стратегически ориентации, „ да бъдем по едно и също време за и “.

В същото време ръководителят на Министерство на вътрешните работи означи, че добивът на литий със страните от Европейски Съюз или закупуването на френски изтребители Rafale не е цялостно превръщане на Белград към Запада. „ Не мисля, че има нещо, което ни накланя към баланс “, сподели Дачич.

напомня, че по-рано

Казахстан се отхвърли от влизане в БРИКС

Токаев избира Организация на обединените нации като „ универсална организация “, разгласи Астана.

Казахстан се отхвърли от подаване на заявление за присъединение към БРИКС – група от страни, която от Владимир Путин беше избрана като противовес на световната преобладаваща роля на Съединени американски щати.

Казахстан към момента няма да кандидатства в БРИКС, защото президентът Касъм-Жомарт Токаев избира Организация на обединените нации като „ универсална организация “, сподели неговият прессекретар, съобщи организация Tengrinews.

„ Казахстан следи с интерес развиването на БРИКС и поддържа апелите на водачите на страните основателки на организацията да положат всички старания за създаване на обективен, либерален международен ред, свободен от хегемонията на каквито и да е суперсили “, оповестиха от Астана.

Русия от своя страна ще опита да убеди сътрудниците си от групата БРИКС да изградят различна платформа за интернационалните разплащания, която да бъде „ ваксинирана “ против западни наказания, оповестява Ройтерс. Това ще се случи по време на срещата на върха на организацията, която ще се организира от 22-24 октомври в съветския град Казан.

Руският президент Владимир Путин пробва да трансформира БРИКС, чиито членове са Бразилия, Китай, Индия, Южна Африка, а неотдавна и Египет, ОАЕ, Иран и Етиопия, контрапункт на Запада в политическо и комерсиално отношение.

Срещата в Казан се показва от Кремъл като доказателство, западните старания за уединяване на Русия пропадат. Нещо повече, Путин има намерение да предложи цялостна смяна на международната финансова система и слагане края на превъзходството на $, като от основно значение за това е основаването на различна разплащателна система.

Тя би трябвало да бъде основана на мрежа от търговски банки, свързани през централните банки на страните от БРИКС, съгласно документи, готови от финансовото министерство и централната банка на Русия.

Системата би трябвало да употребява блокчейн технологии за депозиране и трансфер на цифрови токени, основани върху националните валути на участващите страни. Така ще може да се заобикалят доларовите разплащания.

За Кремъл това е методът да преодолее проблемите си с преводи даже и с „ другарски “ страни като, да вземем за пример, Китай, чиито търговски банки се притесняват, че могат да бъдат подложени на наказания поради връзките си с Русия.

Според съветски публични представители построяването на системата е изцяло допустимо, само че „ ще отнеме време “, а спомагателна компликация може да се окаже и разширението на групата, почнало през предходната година.

Източник: Лента.ру/ Превод: SafeNews

Още вести четете в: Свят За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР