Сръбският президент Александър Вучич заяви, че скоро може да подаде

...
Сръбският президент Александър Вучич заяви, че скоро може да подаде
Коментари Харесай

Вучич: Възможно е скоро да си подам оставката

Сръбският президент Александър Вучич съобщи, че скоро може да подаде оставка, оповестява сръбската редакция на районната телевизия Ен1 (N1).

Говорейки пред публицисти при визитата си в Китай Вучич сподели, че наближава краят на мандата му и че ще го редуцира, както направи в миналото някогашният президент Борис Тадич.

" Възможно е скоро да си подам оставката ", сподели Вучич, представен от Ен1, съобщи Българска телеграфна агенция.

Още по тематиката
23 май 2026 22:14
По мотив митинга на площад " Славия " в Белград в събота, той сподели, че сходни събирания не могат да го разтревожат съществено. По думите му демонстрациите били  " без ясно наличие " и " празни ", а уредниците носели отговорност за случаите след края на митинга.

Той разгласи, че три служби на силите за сигурност са оценили броя на протестиращите на сред 30 500 и 34 300 души.

Вучич добави, че управляващите одобряват по-високата оценка, въпреки че " прецизни данни " демонстрират, че протестиращите са били по-малко от 34 000 души.

Според сръбска самостоятелна организация антиправителственият митинг в Белград е събрал над 180 000 души, съобщи Франс прес.

Вучич сподели още, че неговата партия ще организира манифестации сред 26 и 28 юни, допълвайки, че посланията към жителите ще бъдат по-важни от броя на участниците.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР