Сръбският президент Александър Вучич пристигна снощи в Ниш, където днес

...
Сръбският президент Александър Вучич пристигна снощи в Ниш, където днес
Коментари Харесай

Вучич открива тридневен национален митинг в Ниш за популяризиране на „Движение за народ и държава“

Сръбският президент Александър Вучич дойде нощес в Ниш, където през днешния ден от 17 часа стартира тридневен народен протест, оповестяват сръбските медии, представени от NOVA.

Събитието има за цел да разпространява надпартийното „ Движение за народ и страна “, което Александър Вучич инициира през януари.

Той дойде със аероплан непосредствено от албанската столица Тирана и няколко пъти предложения жителите на огромния всеобщ протест в Ниш, на който по думите му ще бъде показана „ една почтена и естествена Сърбия ".

Вучич съобщи, че съглашението за замяна на пленници по формулата " 1000 за 1000 " сред Русия и Украйна може да значи началото на същински разговор.

Според него сходна стъпка е значим сигнал, който вдъхва вяра за възможен прогрес в по-нататъшния преговорен развой.

„ Слушах деликатно Зеленски, те имаха специфичен щаб там – Макрон, Стармър и Мерц. Слушах ги всички в обществената част, несъмнено, не присъствах на другата, само че видях и чух какво беше заключението във връзка с договарянията в Истанбул. Добре е, че те се споразумяха за размяната на хиляда пленници. Това е най-голямата замяна на военнопленници в историята, това значи, че разговорът е почнал, имам вяра, че ще се появят и други резултати “, сподели Вучич по сръбската телевизия, разяснявайки наличието си на 6-ата среща на върха на Европейската политическа общественост в Тирана.

Сръбският водач акцентира, че не чака боевете да приключат скоро, като сподели, че показва мнението си за украинския спор „ повече като анализатор, в сравнение с като президент на републиката “.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР