Сръбският президент Александър Вучич обяви, че Сърбия от утре спира

...
Сръбският президент Александър Вучич обяви, че Сърбия от утре спира
Коментари Харесай

Сърбия спира износа на олио, пшеница, царевица и брашно

Сръбският президент Александър Вучич разгласи, че Сърбия от на следващия ден стопира износа на олио, царевица и брашно, а държавното управление е подготвило декрет, отнасящ се до вноса на енергоносители, съобщи организация " Бета ", представени от " Българска телеграфна агенция ".

Вучич акцентира, че Сърбия ще има задоволително олио, пшеница, царевица и брашно за себе си и за района. Той добави, че държавното управление е подготвило решение за освобождение от мито на вноса на енергоносители „ от трети страни “.

Решението на сръбското държавно управление е взето преди днешните разисквания в Европейски Съюз за вноса на енергоносители от Русия.

Сръбският президент уточни, че в Европейски Съюз има разнообразни позиции по въпроса за глобите, засягащи газа и петрола, като се има поради, че Русия покрива 40% от потребностите на Европейски Съюз от газ и 30% от нефт и отводът от импорт на съветски енергоносители няма да може елементарно да се компенсира. Той добави, че на този декор българският министър председател Кирил Петков и унгарският му сътрудник Виктор Орбан към този момент са реагирали, че няма да могат да устоят, в случай че бъде неразрешен вносът на съветски енергоносители,

" За нас, в случай че забранят вноса на всички енергоносители от територията на Русия, това значи, че имаме проблем, защото ние няма от кое място да ги вземем, не могат газът и петролът да ни паднат от небето ", сподели той.

Така Вучич изясни квалифицираното държавно решение за вноса на газ и нефт от трети страни.

По думите на сръбския президент страната поема част от цената на горивата, тъй че на бензиностанциите тя да бъде 181 динара (около 1,5 евро) за литър, а за селскостопанските производители да се резервира както до момента на бензиностанциите на сръбската петролна компания НИС.

Вучич акцентира също по този начин, че Сърбия има най-ниската цена на тока и към сегашния миг няма да я подвига.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР