Сръбският колос Цървена звезда довърши започнатото срещу Пюник в Ереван

...

Цървена звезда довърши започнатото срещу Пюник

Сръбският исполин Цървена звезда довърши започнатото против Пюник в Ереван в дуел от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

След гръмкия триумф с 5:0 в Белград в първия мач, довечера западните ни съседи се постановиха с 2:0 при гостуването в арменската столица и с общ резултат 7:0 се класират напред. След едно съвсем равностойно първо полувреме, сръбският отбор стигна до задатък в добавеното време, като създател на попадението стана габонският нападател Канга Гелор от дузпа.

Преди това сърбите пропуснаха дузпа в 28-ата минута, откакто Катай стреля леко и разреши на стража на Пюник да отрази удара.

В 60-ата минута Звезда стигна до втори гол, като в основата му беше точно Канга Гелор. Той откри Гобелич, който центрира и с глава Милан Павков матира стража на домакините.

Съперник на Цървена звезда в плейофите ще бъде израелският Макаби от Хайфа, който в профил къпърския Аполон.