Спредупрежденията, които се въртят в медийното пространство за възможна война

...
Спредупрежденията, които се въртят в медийното пространство за възможна война
Коментари Харесай

Европа тихо се подготвя за Трета световна война

Спредупрежденията, които се въртят в медийното пространство за допустима война с Русия след няколко години, европейските страни членки на НАТО към този момент започнаха да поставят основите за защита, в случай че съветски войски стъпят на територията на съюза.

„ Русия се готви за война със Запада “ ,

сподели в края на ноември Бруно Кал, шефът на немското външно разузнаване. Но е малко евентуално това да е широкомащабно нахлуване на територията на НАТО, предизвести той. Москва може да избере лимитирано навлизане или усилване на тактиката си за хибридна война, с цел да ревизира убеждението на алианса, сподели Кал.

НАТО се пробва да се приготви и за двата сюжета: тотална война и по-малко явни техники, предопределени да подкопаят стабилността в страните членки на алианса.

„ Има голям брой благоприятни условия за Русия да тества сплотеността на алианса “, в това число лимитирано присвояване на земя ,

сподели някогашният началник на Многонационалния корпус на НАТО Североизток, основан в северозападна Полша, сподели пред генерал-лейтенант Юрген-Йоахим декор Сандрарт,  тъкмо преди да напусне поста си през ноември.

Неотложността към този момент е явна за висши военни и политически чиновници. Андрюс Кубилиус, комисарят по защитата на Европейския съюз, сподели през септември, че министрите на защитата и командирите на НАТО са „ съгласни, че (руският президент) Владимир Путин може да бъде подготвен за борба с НАТО и Европейски Съюз след шест до осем години “.

Службата за външно разузнаване на Естония предизвести през февруари, че НАТО „ може да се изправи пред всеобща войска от руски вид през идващото десетилетие “, в случай че Русия сполучливо реформира своята войска. Армията ще бъде „ софтуерно по-слаба “ от силите на НАТО в области, разнообразни от електронната война и ударите на далечни дистанции, сподели службата, само че нейният „ боен капацитет ще бъде забележителен “.

„ Ако приемем тези оценки съществено, това е времето, с цел да се подготвим вярно и то е малко “ ,

сподели Кубилиус, който е някогашен литовски министър председател, пред организация Ройтерс. „ Това значи, че би трябвало да вземаме бързи и амбициозни решения “, прибавя той.

Основният катализатор е пълномащабното навлизане на Русия в Украйна, което кара Швеция и Финландия да се откажат от дългогодишната си политика на неутралитет и да се причислят към НАТО, удължавайки границата на Русия с алианса.

В цяла Европа НАТО в този момент се бори да увеличи разноските за защита над двата % от Брутният вътрешен продукт, поискани, само че неналожени, от алианса. В исторически проект доста страни са изостанали доста под този индикатор през десетилетията след края на Студената война. Но времената се менят. Европейските народи се ангажираха да изпълнят или надвишават задачата, а длъжностни лица и специалисти като цяло чакат новата администрация на новоизбрания президент Доналд Тръмп да удвои натиска върху Европа да усили в допълнение военните разноски.

Държавите, виещи се около източния фланг на НАТО, са доста напред. Колко бързо обаче Европа ще успее да усили разноските и да поддържа фирмите, произвеждащи повече съоръжение, остава да забележим.

Висшият боен чиновник на НАТО, адмирал Роб Бауер, сподели в края на предишния ноември, че предприятията „ би трябвало да бъдат готови за сюжет по време на война и надлежно да поправят своите индустриални и дистрибуторски линии “. „ Въпреки че може би военните са тези, които печелят борбите, стопанските системи са тези, които печелят войните “, Бауер сподели.

Вече има забележими признаци на подготовка в цяла Европа ,

изключително впечатляващи в страните, които са най-близо до границите на Русия.

Сръбският президент Александър Вучич сподели през юли, че НАТО „ не е подготвен в този момент “ за възможна война с Русия, само че че „ ще бъде подготвен “ в бъдеще. „ Те към този момент се приготвят за спор с Руската федерация и се приготвят доста по-бързо, в сравнение с някои хора биха желали да видят, във всеки смисъл “, сподели той пред сръбската телевизия в мнения, предадени от съветските държавни медии.

„ Знаем това от военните мерки. Знаем по какъв начин се водят. И желая да ви кажа, те се готвят за боен спор “, сподели Вучич.

Германия стартира да изготвя проекти за това по какъв начин Берлин ще отбрани значими здания и съоръжения при положение на нахлуване

и по какъв начин Германия ще бъде канал за стотици хиляди бойци, които се насочват на изток в Европа, немският всекидневник Frankfurter Allgemeine Zeitung, заяви през ноември.

Първият план на стратегическия документ, озаглавен „ Operationsplan Deutschland “, е дълъг 1000 страници, оповестява вестникът.

По тематиката

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР