Справедлив ли е голът на Серхио Рамос за Реал (Мадрид)

...

Отзвук от "Сантяго Бернабеу": един гол, много спорове и българската следа

Справедлив ли е голът на Серхио Рамос за " Реал " (Мадрид) и безгрешна ли е системата за видеповторения (VAR) във футбола? Тези въпроси излязоха на напред във времето, откакто испанският тим мъчно стигна до точка в семейството си против " Брюж " в Шампионската лига.

" Реал " изоставаше с 0:2 на почивката, само че съумя да изравни за 2:2 с късен гол на Каземиро. И до момента в който акцентът във водещите испански медии е върху рецесията в клуба от Мадрид, то внимание се обръща и на ролята на видеоповторенията.

Двубоят на " Сантяго Бернабеу " беше управителен от български съдии, като основен рефер беше Георги Кабаков. Той употребява системата за видеопреглед още след първия гол в мача, с който белгийският тим поведе.

La imagen del VAR es clarísima. Habilitado y gol LEGAL de Capitán Sergio Ramos. ¡Juegue!

Real Madrid 1-2 Brujas#ChampionsLeaguepic.twitter.com/1juAkImirY
— Solo de Fútbol (@DeFutbolMX1) October 1, 2019
Второто тестване за Кабаков пристигна в 55-ата минута, когато Карим Бензема центрира и Серхио Рамос означи с глава. Първоначалното усещане беше, че има засада. Графиката, която беше показана след това, сподели, че голът би трябвало да бъде зачетен.

" Те употребяват други фрагменти (спрямо телевизията). Ако след представянето на графиката към момента имате подозрения, това е неприятно. Кадрите на малкия екран изкривяват вероятността ", уточни съдийският анализатор Итаралде Гонсалес пред " Сер ".

Темата за точността на решенията, взети след потребление на VAR, провокира доста мнения и смешки в обществените мрежи.

Atraco en Madrid... #Champions#RealMadridBrujas#VAR#SergioRamospic.twitter.com/bm3YN7OJvh