Спортните таланти на „Еврофутбол“ Тиана Темелкова, Василики Кадоглу и Георги

...

Спортните таланти на „Еврофутбол“ спечелиха общо 15 медала от завършилия турнир по плуване

Спортните гении на „ Еврофутбол “ Тиана Темелкова, Василики Кадоглу и Георги Цурев завоюваха общо 15 медала от приключилия шампионат по плуване Burgas swimming open, който се организира от 18-ти до 20-ти октомври в „ Парк Арена ОЗК “ в Бургас.

Тиана Темелкова завоюва два златни и един сребърен орден при девойки младша възраст (13-14 г.). Състезателката на пловдивския клуб „ Младост’91 “ е първа на 50 метра тил с 32.11 сек и на 100 м тил – с 1:08.88 мин., а на 200 метра тил е втора с 2:29.55 мин. Всичките резултати на Тиана са усъвършенствани персонални времена.

Другите двама състезатели на варненския клуб „ Астери “ – Георги Цурев и Василики Кадоглу, се окичиха с останалите 12 медала. Георги Цурев (2001) сграбчи общо 7 оценки. Златните са на 100 метра съчетано плуване с 59 сек и на 200 м тил с 2:04.22 мин. Сребърните медали са на 50 м тил и на 4 х 50 м смесена щафета мъже и дами. Бронзовите са на 200 м свободен жанр и в щафетите 4 х 50 м св. жанр и 4 х 50 м съчетано плуване мъже, категория „ Оупън “.

16-годишната Василики Кадоглу (2003) завоюва златен орден на 100 м съчетано плуване с 1:07.86 мин. Варненка е втора на 200 м бътерфлай, както и в щафетите на 4 х 50 м свободен жанр и 4 х 50 съчетано плуване. На 200 м съчетано плуване Василики е трета.

В конкуренцията, която се организира за 2-ри път, участваха 600 млади състезатели от 40 клуба идват в Бургас.

„ Еврофутбол “ пожелава триумф на всички Спортни гении.
Източник: cross.bg