Над 400 състезатели мерят сили на Държавното първенство по джу джицу в спортна зала „Рогош“
Спортна зала „ Рогош “ е хазаин на едно от най-мащабните събития в календара на Българската федерация по джу джицу – Държавното състезание в дисциплините Дуо система, Файтинг система, Дуо шоу и Не ваза. Над 400 състезатели от 21 клуба от цялата страна се включиха в конкуренцията, проведена от Българската федерация по джу джицу и състезателен клуб „ Икигай “ – Пловдив с поддръжката на Община Марица.
Турнирът събра както потвърдени първенци, по този начин и млади очаквания на българското джу джицу. Сред участниците има балкански, европейски и международни медалисти, които към този момент са оставили диря на интернационалната сцена. Заедно с тях на татамито застанаха и десетки начинаещи състезатели, за които републиканското състезание е първа опция да покажат уменията си пред необятна аудитория.
Състезанието се отличава и с интернационално наличие в съдийския екип. За първи път на държавно състезание в България присъединяване взеха шестима от най-хубавите съдии от Румъния.
Организаторите подчертаха, че с изключение на спортно състезание, шампионата е и опция да бъдат разпространявани полезностите на бойните изкуства – почитание, дисциплинираност и спортсменски дух.
Приветствие към участниците насочи ръководителят на федерацията доктор Томо Борисов.
„ От името на Федерацията по бойни изкуства поисквам на всички да се върнат от това съревнование задоволени. Радвам се, че толкоз доста състезатели вземат участие в шампионата. Тази година има доста млади спортисти, които за първи път ще излязат на държавно състезание. Нека усмивките бъдат с вас и най-важното – да няма травми, с цел да премине надпреварата сполучливо “, съобщи той.
Кметът на Община Марица Димитър Иванов поздрави Българската федерация по джу джицу и уредниците и акцентира смисъла на модерните спортни уреди за подготовката на младежите.
„ От години влагаме в спортна инфраструктура в нашата община, а това са вложения в бъдещето на децата и младежите. Продължаваме да построяваме съвременни условия за тренировки и надпревари, които да стимулират младежите да спортуват и да се развиват “, уточни кметът.
„ Държавното състезание в Рогош затвърждава позицията на Община Марица като деен център за осъществяване на спортни конгреси с национално значение. През последните месеци бяхме домакини на републиканските шампионати по байрак футбол и уейкборд. Очаквам през двата спортни дни залата да е изпълнена с аудитория, подкрепяща спортистите в борбата за медалите и купите “, съобщи от своя страна заместник-кметът по спорт и юношески действия Николай Стаматов.
Турнирът събра както потвърдени първенци, по този начин и млади очаквания на българското джу джицу. Сред участниците има балкански, европейски и международни медалисти, които към този момент са оставили диря на интернационалната сцена. Заедно с тях на татамито застанаха и десетки начинаещи състезатели, за които републиканското състезание е първа опция да покажат уменията си пред необятна аудитория.
Състезанието се отличава и с интернационално наличие в съдийския екип. За първи път на държавно състезание в България присъединяване взеха шестима от най-хубавите съдии от Румъния.
Организаторите подчертаха, че с изключение на спортно състезание, шампионата е и опция да бъдат разпространявани полезностите на бойните изкуства – почитание, дисциплинираност и спортсменски дух.
Приветствие към участниците насочи ръководителят на федерацията доктор Томо Борисов.
„ От името на Федерацията по бойни изкуства поисквам на всички да се върнат от това съревнование задоволени. Радвам се, че толкоз доста състезатели вземат участие в шампионата. Тази година има доста млади спортисти, които за първи път ще излязат на държавно състезание. Нека усмивките бъдат с вас и най-важното – да няма травми, с цел да премине надпреварата сполучливо “, съобщи той.
Кметът на Община Марица Димитър Иванов поздрави Българската федерация по джу джицу и уредниците и акцентира смисъла на модерните спортни уреди за подготовката на младежите.
„ От години влагаме в спортна инфраструктура в нашата община, а това са вложения в бъдещето на децата и младежите. Продължаваме да построяваме съвременни условия за тренировки и надпревари, които да стимулират младежите да спортуват и да се развиват “, уточни кметът.
„ Държавното състезание в Рогош затвърждава позицията на Община Марица като деен център за осъществяване на спортни конгреси с национално значение. През последните месеци бяхме домакини на републиканските шампионати по байрак футбол и уейкборд. Очаквам през двата спортни дни залата да е изпълнена с аудитория, подкрепяща спортистите в борбата за медалите и купите “, съобщи от своя страна заместник-кметът по спорт и юношески действия Николай Стаматов.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




