Спортист №1 на България за 2022 и 2023 г. Александър

...

Везенков гледа мача от пейката при успех на Кингс срещу аутсайдера Пистънс

Спортист №1 на България за 2022 и 2023 година Александър Везенков не получи късмет за изява при безапелационния триумф на Сакраменто Кингс над Детройт Пистънс със 131:110. Българинът пропусна три следващи мача на " кралете ", след което вкара 11 точки при загубата от Ню Орлиънс Пеликанс преди два дни, само че през днешния ден още веднъж беше забит на пейката от треньора Майк Браун. Донякъде изненадващо Везенков не получи късмет тази нощ, поради мощното му показване в предходната среща на отбора му.

Съотборниците на Везенков направиха огромен поврат против най-слабия тим в НБА този сезон досега. Сакраменто загуби първата част с 29:47, само че след това доста бързо догони домакините и още на почивката имаше преднина, а през второто полувреме без изключително напрежение стигна до крайния триумф.

Домантас Сабонис направи следващия си " трипъл-дабъл " за Сакраменто с 37 точки, 10 битки и 13 асистенции. Кийгън Мъри добави 32 точки, а Диарън Фокс приключи с 26. За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 точки.

" Кралете " към този момент са с 22 победи и 14 загуби, заемайки петото място в Западната конференция.

Утре Везенков и компания гостуват на Шарлът Хорнетс и ще опитат да се реваншират за провалянето със 104:111 преди седмица. Мачът е от 2:00 часа българско време.
Източник: novinite.bg