Спортист записа четвърта поредна победа в регион Запад на ББЛ

...

Спортист Своге не остави шансове на ЦСКА -2

Спортист записа четвърта поредна победа в район Запад на ББЛ А група, откакто надделя безапелационно ЦСКА -2 с 91:53 в първия мач за деня.

Баскетболистите на Емил Горанов започнаха доста мощно мача и след 10 минути игра водеха с 29:12. Вторият интервал бе много по-равностоен, само че на почивката те още веднъж имаха стабилен задатък – 44:29. Малко след паузата обаче тимът от Своге още веднъж стартира да усилва преднината си и преди последната четвърт се откъсна със 73:42, като до края нямаше проблем да завоюва още по-убедително. Най-голямото преимущество на отбора бе в подкошието, където той вкара близо двойно повече от точките си – 46 против 24.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за триумфа с 16 точки. По 13 имат Иван Павлов и Борис Матраков (8 борби), Петър Загоров вкара 12, с 10 е Джими Хънт.

За армейците Владимир Нанкински осъществя 16 точки, по 10 прибавиха Мартин Русев (9 битки и 7 асистенции) и Димитър Генов.